• 8 czerwca 2023

Zatrzaśnięta śruba może stać się czymś trudnym do pokonania nawet przy najzwyklejszym majsterkowaniu. Tak więc, trochę wiedzy może być korzystne w tej sytuacji. Jeśli wiesz, jak usunąć zatartą śrubę bez głowy, można obsługiwać zadanie bezboleśnie i szybko.

W tym przewodniku, będziemy produkować kilka alternatywnych sposobów, dzięki czemu można zastosować najbardziej skuteczny jeden biorąc pod uwagę stan zakleszczone śruby bez głowy i utrzymania garażu domu z powodzeniem. Więc, niech hack to!

 

Jak usunąć zakleszczoną śrubę bez łba (używając oleju penetrującego)

Usuwanie zakleszczonej śruby może zająć około 30 minut lub więcej. Poza tym, będziesz miał te niezbędne rzeczy:

  • Przedłużacz do kluczy
  • Ochronne rękawice robocze
  • Klucz płasko-oczkowy
  • Młotek
  • Szczypce
  • Olej penetrujący

Czy masz już niezbędne narzędzia? Więc zaczynajmy!

Spay the Bolt: Olej penetrujący jest w niskiej lepkości, która może łatwo przesiąkać do. Więc rozpyl go na i wokół zatartej śruby.
Poczekaj chwilę: Załóż rękawice ochronne i usiądź na co najmniej 20 minut, aby olej mógł przeciąć rdzę i korozję. Poza tym, zapewni to olejowi wystarczająco dużo czasu, aby mógł on w pełni wsiąknąć i poluzować śrubę.
Użyj przedłużacza klucza: Teraz umieść pręt przedłużacza klucza nad uchwytem klucza płaskiego, aby wydłużyć klucz i uzyskać większy moment obrotowy do poluzowania śruby. Następnie wokół główki śruby wkładamy główkę klucza płaskiego. Używając jednej ręki, trzymajmy klucz w kierunku końca pręta. Drugą ręką użyjmy szczypiec, aby przytrzymać nakrętkę w miejscu, w którym śruba jest mocno osadzona.

Jeśli mamy pomocnika, poprośmy go o przytrzymanie szczypiec, gdyż będzie to łatwiejsze. Narysuj z grubsza na końcu klucza tak, abyś mógł zjednoczyć zakleszczoną śrubę. Szybko i mocno uderzamy kluczem w krótkich impulsach, aby poluzować efekty powierzchniowe, które zostały zablokowane przez rdzę i korozję. W tym czasie śruba powinna się poluzować. Jeśli nadal nie można, a następnie wykonaj następny krok.

Uwolnić zatartą śrubę: Zatarta śruba może wymagać dodatkowej siły do poluzowania. Tak więc, można stuknąć na klucz z młotkiem i będziesz miał wolny zatarty śruby.

Jak usunąć śrubę bez łba (metodą wiercenia)

Poniższy proces pomoże Ci szybko i skutecznie usunąć śrubę bez łba

Zrób otwór: Przede wszystkim użyj punktaka środkowego, aby zrobić otwór w środku wału śruby. Czasami można też użyć cienkiego gwoździa.
Zrób większy otwór: Użyj małego wiertła, wywierć otwór w wale. Następnie weź większy rozmiar bitu do wiercenia, aż będzie wystarczający do zastosowania easy-out narzędzie w nim.
Turn out narzędzie: Następnie obróć narzędzie cicho, aby nie złamać easy-out. Trzeba będzie kontynuować obracanie aż do wału śrubowego jest na zewnątrz.
Zbadać stan: Jeśli wałek śrubowy jest bycie nieruchomym i nadal nie wyjdzie, a następnie usunąć easy out.
Powtórzyć wiercenie: Ponownie użyć wiertła, aby powiększyć otwór, aż wątki są w lewo. Strip away nici śruby za pomocą dużego plastiku-głowicy pin. Teraz wyciągnij je z gwintów otworu.

Jak usunąć zardzewiałą śrubę bez łba (najbardziej skuteczny sposób)

Śruby są najczęstszymi narzędziami, które często używamy. Ponieważ te metale powodują rdzę. Więc mogą one ulec degradacji w czasie. Ale cierpliwość, zbadanie sytuacji i zastosowanie odpowiedniej strategii może pomóc w skutecznym usunięciu zardzewiałej śruby.

Sprawdź śrubę:

Po pierwsze, sprawdź złamaną śrubę lub śrubę. Poluzowana śruba jest prawie bliska punktu zerwania.

Następnie sprawdź, czy śruba jest zardzewiały lub zawiera związek blokujący. Niektóre producent wykonane ich śruby z blokadą gwintu, które mogą być zmiękczone z ciepła.

Określić, czy zardzewiała śruba jest warte zapisania lub nie. Zardzewiała śruba o zmniejszonej wytrzymałości na rozciąganie może zaoferować potrzebną siłę. Jeśli tak, to lepiej będzie wymienić śrubę. Zazwyczaj jednak można zaoszczędzić śruby i wkręty, używając szczypiec blokujących na nakrętce J.

Usuń rdzę ze śruby:

Jeśli okaże się, że śruba jest nadal wykonalne, a następnie wyeliminować rdzy od śruby jak najwięcej, jak to możliwe. Aby to zrobić łatwo i skutecznie, można użyć sztywnej szczotki drucianej. Sprężarka powietrza może usunąć rdzę bardzo szybko.

Wybierz odpowiednie narzędzie:

Wybierz idealne narzędzia. Klucze płaskie mogą poprawić poziom śruby. Dlatego skrzynka z sześcioma punktami będzie idealna dla 12,4. Z drugiej strony, nakrętki mogą stać się mniejsze z powodu korozji, więc używając kolejnego mniejszego rozmiaru będziesz miał lepsze dopasowanie. Poza tym możesz użyć tarczy ściernej połączonej ze szlifierką, aby odciąć nakrętki od elementów złącznych układu wydechowego.

Przekręć ją we właściwym kierunku:

Potwierdź, że przesuwasz śrubę w prawidłowy sposób. Niektórzy mechanicy wciąż robią to źle, ponieważ mają duże doświadczenie. Zwłaszcza oni mylić podczas pracy na upside-down i odwrotnym kierunku.

Podczas gdy większość nici są lewej strony poluzowane, stare 60s stylu lug nakrętki i niektóre śruby kół zębatych musiał obracać się do tyłu.

Płynny rozluźniacz gwintów:

Możesz zastosować płynny środek do rozluźniania gwintów, aby odkleić zardzewiałą śrubę. Wśród ton marek, można użyć oleju penetrującego do pokonania maksymalnej rdzy wiązania skutecznie. Ponadto, można mieszać 50% ATF i homebrew 50% acetonu, ale upewnij się, że są chronione przed oparami, które wydzielają.

Moczenie wątków:

Teraz za pomocą oleju penetrującego moczyć wątki prawidłowo. Pamiętaj, że istotne jest, aby powtórzyć aplikacje i prawdopodobnie strome to szybko. W tym samym czasie, cierpliwość jest kluczowa, ponieważ pozwoli Ci zaoszczędzić czas, który miał do spędzenia wiercenia. Nawet nie trzeba wiertarki z młotkiem.

Uzyskanie dźwigni batter:

Znajdziesz większą dźwignię z prętem łamiącym. Ostrożnie używać siły tak, że można poczuć każdy obrót. Jeśli nacisk niespodziewanie obraca się gładko, oznacza to, że albo zrywasz gwinty, albo niszczysz śruby. Aby zmniejszyć ból knykci, należy założyć rękawice ochronne.

Ciepło jest skuteczne:

Jeśli znajdziesz nakrętkę przymocowaną do śrub, wtedy będziesz musiał zastosować lepszą strategię. Ostrożnie stosując ciepło może złamać rdzy wiązanie powodzeniem i stopić związek blokujący, aby zwolnić śrubę. Upewnij się, że masz czyste z wszystkich oleju penetrującego i używać otwartego ognia.

Wiele nowoczesnych producentów pojazdów używać tworzyw sztucznych, które mogą być spełnione i spowodować pożar, jeśli nie zwrócić uwagę. Zamiast przyciemnianych okularów ochronnych możesz użyć spottera, który zauważy wyraźne oznaki dymu. Użyj ognioodpornych koców spawalniczych, aby chronić kluczową część i zapobiec wypadkom z powodu pożaru. Wielu ekspertów używa niewielkiej ilości końcówki oksyacetylenowej do obserwacji ciepła w ciasnych miejscach.

Parafina jako środek smarny:

Wielu ekspertów używa tej metody, gdy trzeba usunąć zardzewiałe korki rur z żeliwa. Stosując ciepło na żelazo pozwalają metal topi się świeca nad wątkami. W tym czasie, parafina obejmuje wątki i wykonuje jako smar. Ale to musi zapewnić przy użyciu odpowiedniego rozmiaru i snug-fitting gniazdo.

Last Resort:

Elektryczny pistolet udarowy jest ostatnią opcją, ponieważ częściej niszczy śrubę. Nosić rękawice ochronne, okulary i odpowiednie nasadki udarowe są niezbędne dla większych nakrętek. Jeśli jest to możliwe, użyj pistoletu udarowego na zaklinowanym obszarze i użyj klucza do przytrzymania śrub.

3 najszybsze sposoby na usunięcie zardzewiałej śruby

1. Użyj odrdzewiacza w sprayu

Jeśli znajdziesz rdzy tylko na powierzchni, a następnie spróbuj tej metody. Istnieje wiele odrdzewiacz tam, że projekt złamać więź utworzoną przez rdzę. wszystko, co musisz zrobić, to spray odrdzewiacz na głowę śruby i upewnij się, że produkt kroki do gwintowania. Po 10 minutach można spróbować go uwolnić.

2. Zastosuj młotek

Czasami użycie mocnego uderzenia młotka może usunąć zardzewiałe śruby. Nosić osłonę ochronną na oczy, a następnie potężnie uderzyć młotkiem w górę śruby. Po kilku uderzeniach spróbuj usunąć śrubę za pomocą śrubokręta.

3. Użyj Duct Tape

Gdy głowa śruby zardzewiałe to może utrudnić pracę dla śrubokręta do uchwycenia go. Nawet może być w stanie utrzymać głowę za pomocą śrubokręta, ale nie będzie w stanie przenieść go podczas próby obrócenia. Więc jak można to zrobić?

Łatwym rozwiązaniem jest pokrycie głowy śruby z duct tape. Jeśli dostaje duże formacji rdzy, a następnie trzeba będzie pokryć taśmę duct z kilku warstw. Następnie można włożyć śrubokręt i usunąć łącznik łatwo.

FAQs na temat jak usunąć zatarty śruby

Jak usunąć zardzewiałą śrubę bez łba?

Jedna pewna metoda jest jednym z najbardziej skutecznych sposobów na usunięcie wszystkich zakleszczonych śrub. po prostu przecina śrubę pod dwoma lub trzema kątami. Następnie uderz go dłutem i użyj młotka, aby zmniejszyć ciśnienie. To cięcie Relief działa znakomicie na śrubie. ale będziesz potrzebował narzędzia do cięcia metalu.

Jak szybko ocet usuwa rdzę?

Zazwyczaj ocet potrzebuje co najmniej 30 minut, aby usunąć rdzę. jeśli jest dużo rdzy, to może to wymagać kilku godzin.

Jak odkręcić zardzewiałą śrubę bez wd40?

Można użyć odrobiny sody na śrubę i odczekać jakiś czas. Następnie delikatnie uderzaj młotkiem kilka razy, aż będziesz mógł odkręcić zardzewiałą śrubę.

Jak wydostać zatartą śrubę z aluminium?

Po pierwsze, podgrzej śrubę palnikiem propanowym. Następnie należy przeciąć śrubę na poziomie powierzchni. Zróbmy wiertło stożkowe i stożkową końcówkę do śruby, a następnie zespawajmy śrubę po łuku. Aby go osłabić przepuszczamy wiertło przez średnicę śruby, a następnie przepuszczamy kolejny gwintownik. Na koniec zastosujmy elektrolizę w osolonej wodzie, aby stopić stal.

Słowo końcowe

W miarę upływu czasu rdza tworzy się na metalu, a następnie dołączyć śruby i wkręty. Więc jeśli nie wiesz, jak usunąć zatartą śrubę bez łba, spowoduje to, że będziesz musiał poświęcić dużo czasu i pieniędzy na wezwanie ekspertów. Więc zachować instrukcję w umyśle, że mamy produkowane i zapewnić prawidłowe stosowanie, dzięki czemu można doświadczyć bezproblemowe działanie i skoncentrować się na poprawie, a nie naprawy. Więcej na: http://elektronarzedziaranking.pl

Top