• 15 kwietnia 2024

Makita Corporation to firma, która powstała ponad sto lat temu, a dokładniej w 1915 roku. To ona jako pierwsza wprowadziła na rynek innowacyjne urządzenie akumulatorowe, czyli wiertarkę 6500-D. Z biegiem lat Makita stała się przodującym producentem elektronarzędzi. Wiertarka udarowa firmy Makita posiada dobre opinie wśród profesjonalnych firm. Ze względu na jej komfort użytkowania sięgają po nią również osoby prywatne, które majsterkują w zaciszu domowym.

Wiertarka Makita wysoka jakość i niezawodność

Wiertarka Makita HP 1631k, wiertarka udarowa Makita HP 1630k, a także inne produkty tej marki charakteryzują się wysoką jakością materiałów, z których są wykonane. Dzięki temu wiertarka Makita wyróżnia się dłuższą żywotnością. Opinie osób użytkujących tego rodzaju sprzęt są bardzo pochlebne, w związku z czym Makita coraz bardziej udoskonala swoje produkty, dostosowując je do potrzeb użytkowników. Wiertarka to urządzenie wielofunkcyjne. Opinie o niej są bardzo pozytywne, gdyż wiertarka Makita HP 1631k  daje możliwość pracy w dwóch trybach. Możemy nią wiercić, używając udaru, a także bez niego. Obudowa silnika jest cylindryczna i bardzo wytrzymała. Dodatkowym atutem, który może skłonić nas do zakupu, jest rękojeść powleczona antywibracyjną gumą, która zwiększa komfort pracy i odciąża dłoń. Wiertarka Makita HP 1631k posiada dobre opinie także ze względu na swoje wyposażenie. W zestawie znajdziemy bezkluczykowy uchwyt wiertarski 12 mm. Do sprzętu dołączona jest praktyczna walizka wykonana z tworzywa sztucznego. Trzeba zaznaczyć, że walizka jest solidna, a zamki w niej zastosowane są również bardzo dobrej jakości. Wiertarka umożliwia nam wiercenie w betonie na 16 mm, w drewnie na 30 mm oraz w stali na 13 mm. Narzędzie osiąga prędkość obrotów na biegu jałowym aż do 3200 obr/min, co jest jej dużym atutem. Częstotliwość udarów wynosi od 0 do 48000 obr/min. Wiertarka Makita ma pozytywne opinie również ze względu na swój niewielki ciężar, który wynosi tylko 2 kg.

Na uwagę zasługuje także wiertarka udarowa Makita HP 1630k. Opinie krążące o tym narzędziu także skłaniają do zakupu.

Bez wątpienia dobre opinie użytkowników tej marki wskazują, że wiertarka Makita z pewnością posłuży nam na wiele lat. Jest to sprzęt solidnie wykonany, posiadający uchwyt wiertarski wyposażony w wieniec zębaty.

Obudowa przekładni jest aluminiowa, w związku z czym jest wysoce wytrzymała. Wiertarka Makita posiada cylindryczną obudowę silnika, a prędkość obrotową regulujemy za pomocą spustu włącznika. Jest to kolejny atut tego niezawodnego sprzętu. Podobnie jak wiertarka Makita HP 1631k sprzęt ten ma dobre opinie ze względu na dużą moc silnika 710 W. Konstrukcja rękojeści tego elektronarzędzia powoduje, że sprzęt lepiej leży w dłoni, co pozwala na dłuższą pracę, ponieważ ręka znacznie mniej się męczy. Wiertarka udarowa Makita HP 1630k posiada opinie świadczące o tym, że idealnie nada się do prac wykończeniowych w domu, a także na większych placach budowy. W solidnej walizce dołączonej do sprzętu możemy znaleźć dodatkową rękojeść, co jest kolejnym plusem dla firmy Makita. Zakres wiercenia w drewnie wynosi 30 mm, w betonie 16 mm, a także w stali do 13 mm.

 

Top