• 28 lutego 2024

7 korzyści z zatrudnienia arborysty do przycinania i wycinania drzew

Arborysta to osoba, która bada, pielęgnuje i zarządza drzewami oraz innymi wieloletnimi roślinami drzewiastymi. W potocznym języku arborysta jest często określany mianem chirurga drzew. Wykwalifikowany arborysta posiada umiejętności w zakresie przycinania i okrzesywania drzew, dzięki czemu może pomóc w utrzymaniu lub poprawie stanu zdrowia i wyglądu drzew. Przeczytaj, aby dowiedzieć się, jakie korzyści płyną z profesjonalnego przycinania i okrzesywania drzew oraz jak arborysta może Ci pomóc.

Dlaczego należy przycinać drzewa?

Istnieje kilka powodów, dla których drzewo może wymagać przycinania lub cięcia:

 • usuwanie chorych, zainfekowanych lub martwych gałęzi
 • Wyprostowanie lub odżywienie młodych drzew w celu zapewnienia im prawidłowego, pewnego i bezpiecznego wzrostu.
 • Poprawa struktury i bezpieczeństwa poprzez zmniejszenie oporu wiatru
 • Zapewnienie właściwego usunięcia gałęzi, które mogły zostać osłabione lub uszkodzone przez niekorzystne warunki atmosferyczne.
 • przerzedzanie gałęzi wewnętrznych w celu lepszego przenikania światła słonecznego
 • Zapobieganie zasłanianiu przewodów wodnych lub słupów oświetleniowych
 • Eliminowanie zakłóceń w działaniu rynien, dachów i kominów

7 korzyści z zatrudnienia arborystów do przycinania i wycinania drzew

Utrzymanie drzew przy życiu

Warto wiedzieć, że każde drzewo ma inne wymagania dotyczące przycinania i cięcia. Stosowanie niewłaściwych technik przycinania drzew może spowodować ich poważne uszkodzenie, a nawet doprowadzić do ich śmierci. Wykwalifikowany arborysta posiada odpowiednią wiedzę o drzewach i ich potrzebach oraz stosuje właściwe metody pielęgnacji drzew. Wie, jak prawidłowo przyciąć drzewo, nie uszkadzając go w żaden sposób. Ponadto posiada wiedzę specjalistyczną pozwalającą na identyfikację i pielęgnację chorych drzew.

Zapewnienie długotrwałego zdrowia drzew

Drzewa, które są odpowiednio pielęgnowane i konserwowane, zwykle rosną zdrowsze i żyją znacznie dłużej. Profesjonaliści mogą świadczyć usługi przycinania drzew, aby utrzymać je w dobrej kondycji.

Lepsza ochrona własności

Jeśli nie pielęgnujesz drzew, mogą one wyrządzić szkody w swoim otoczeniu, zwłaszcza podczas burz. Usługi arborystów mogą pomóc w zabezpieczeniu nieruchomości przed ryzykiem upadku gałęzi. Specjaliści ci mają doświadczenie i umiejętności pozwalające przycinać drzewa i zapobiegać obrażeniom lub uszkodzeniom spowodowanym przez spadające gałęzie.

Zwiększenie atrakcyjności terenu

Odpowiednio pielęgnowane drzewa są zdrowsze i lepiej wyglądają. Arboryści mogą strategicznie przycinać gałęzie, aby nadać im czysty i opływowy wygląd. Regularne przycinanie drzew może pomóc im rosnąć w określony sposób, zapobiegając powstawaniu nisko zwisających gałęzi lub odstających konarów.

Proaktywna pielęgnacja drzew

Nie jest łatwo rozpoznać szkodniki lub choroby drzew we wczesnym stadium, jeśli nie jest się przeszkolonym i nie ma się odpowiedniej wiedzy na temat pielęgnacji drzew. Jednak wykwalifikowani arboryści oferujący usługi przycinania drzew wiedzą, jakich oznak należy szukać i potrafią natychmiast wykryć problemy. Mogą zalecić najlepsze rozwiązania, aby zapobiegawczo zająć się tymi problemami i uchronić drzewa przed uszkodzeniem i śmiercią z powodu owadów i infekcji. Ponadto arboryści mogą pomóc w zapobieganiu rozprzestrzeniania się choroby na inne rośliny na terenie Twojej posesji.

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej

Drzewa mogą być przyczyną problemów z sąsiadami, jeśli nie będą regularnie przycinane. Co więcej, ubezpieczenie domu może nie zapewniać ochrony, jeśli gałąź spowoduje szkody materialne lub obrażenia ciała podczas próby jej przycięcia. Profesjonaliści oferujący usługi przycinania drzew posiadają jednak ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, które chroni Ciebie i Twój majątek przed wszelkimi szkodami. Pełni ono także rolę ubezpieczenia odszkodowawczego, chroniącego osoby zajmujące się pielęgnacją drzew pracujące na Twojej posesji. Aby mieć pewność, możesz zapytać ich o ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej.

Bądź bezpieczny

Do przycinania i wycinania drzew nie wystarczy tylko solidna drabina i dobra piła. Jeśli nie wiesz, jak prawidłowo wykonać tę czynność, możesz zranić siebie i inne osoby znajdujące się w pobliżu. Dlatego do wykonania tej pracy najlepiej wezwać profesjonalistów, aby uchronić siebie i swoją rodzinę przed nieszczęśliwymi wypadkami podczas całego procesu, a jednocześnie zapewnić sobie i swoim bliskim zdrowie i piękny wygląd drzew.

Fachowe usługi arborystów

Rozległe uszkodzenia drzew w Toronto i na terenie GTA zdarzają się często po surowych zimowych warunkach pogodowych. Profesjonalne przycinanie i okrzesywanie drzew przez wykwalifikowanego arborystę może pomóc poprawić te warunki. Arborysta może również posiadać wiedzę specjalistyczną w następujących dziedzinach:

 • Sadzenie i przesadzanie drzew
 • Nawozy i substancje odżywcze
 • Usuwanie drzew
 • Problemy związane ze szkodnikami i zarządzanie nimi
 • Utrzymanie ogólnego stanu zdrowia drzew

Rzeczy, które należy wziąć pod uwagę, wynajmując arborystę do przycinania drzew

Należy pamiętać, że drzewa, zwłaszcza te bardziej dojrzałe, mogą zwiększyć wartość i poprawić estetykę nieruchomości. Fachowe przycinanie lub wycinanie drzew przez profesjonalnego arborystę będzie rozsądną inwestycją w ochronę i poprawę wyglądu i wartości tego dobra. Zatrudnienie profesjonalnego arborysty wymaga przeprowadzenia badań i zachowania należytej staranności. Najważniejsze czynniki, które należy wziąć pod uwagę podczas tego procesu, są następujące:

 • Akredytacje - należy poprosić o weryfikację wszystkich członkostw i certyfikatów zawodowych
 • Referencje - poproś o przedstawienie referencji klientów lub referencji i przykładów wcześniejszych prac wykonanych w Twojej okolicy. Większość firm może udostępnić zdjęcia lub podać adresy swoich poprzednich miejsc pracy.
 • Oszacowanie - Należy uzyskać co najmniej dwie lub trzy oferty od różnych wykonawców.
 • Umowy - Należy uzyskać pisemne, szczegółowe zlecenie wykonania prac, w którym udokumentowane są koszty wszystkich oferowanych usług, przewidywane daty rozpoczęcia i zakończenia prac oraz ewentualne opłaty za uprzątnięcie placu budowy, opłaty za utylizację i obowiązujące podatki.
 • Nieprzewidziane koszty - Upewnij się, że pisemna umowa zawiera klauzulę lub podpunkt określający potencjalne koszty (stawka godzinowa lub opłata ryczałtowa) za nieprzewidziane problemy, które mogą wystąpić podczas przycinania lub wycinania drzew. Upewnij się, że prace zostaną wykonane wyłącznie po uzyskaniu Twojej pisemnej zgody i upoważnienia.

Zatrudnij naszych ekspertów do profesjonalnej przycinki drzew

Jeśli rozważasz skorzystanie z usług arborysty z Toronto w celu przycięcia lub wycięcia drzew, DreamWorks Tree Services może Ci pomóc. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży, posiadamy zasoby i wiedzę, aby zaoferować kompleksową pomoc w pielęgnacji drzew. Świadczymy wysokiej jakości usługi za uczciwą cenę i pracujemy nad tym, aby drzewa i rośliny były zdrowe i piękne.

Skontaktuj się z nami już dziś, dzwoniąc pod numer 647-924-2627, aby porozmawiać z naszymi specjalistami i dowiedzieć się, jak możemy pomóc w przycinaniu drzew w Toronto i na terenie GTA. Możesz również wypełnić nasz formularz online, aby poprosić o bezpłatną ocenę stanu nieruchomości.

Przeczytaj także:

 • Wybierz narzędzia do przycinania drzew w zależności od potrzeb
 • Przycinanie drzew nie powinno być ograniczone ze względu na dostępność

Top