• 30 maja 2024

Bity do wkrętarek udarowych muszą stale wytrzymywać ekstremalny moment obrotowy, aby wkręcać lub wykręcać śruby i nakrętki z powierzchni roboczej. Dlatego podczas zakupów należy kupować najlepsze zestawy bitów do wkrętarek udarowych, które mają różne rozmiary bitów i mogą wytrzymać większy moment obrotowy i ciśnienie.

Oprócz tego można wybrać zestaw bitów do wkrętarek udarowych, który ma różne rodzaje bitów i nadaje się do mocowania i wiercenia, a także do wbijania. Upewnij się jednak, że wybrany zestaw bitów jest kompatybilny z Twoim wkrętarką udarową i może pewnie trzymać śrubę, aby dokładnie wykonać zadanie.

Wybór Handyman's Pick: 7 najlepszych zestawów bitów do wkrętarek udarowych

Możesz dość łatwo kupić taki zestaw bitów do wkrętarek udarowych, sprawdzając listę rekomendacji, którą zamieszczamy poniżej. Dokonaliśmy przeglądu 7 najlepszych zestawów bitów do wkrętarek udarowych, które zawierają większość wymaganych rozmiarów i typów bitów do wkrętarek udarowych, a także bitów do wkrętarek i wierteł.

Bity te są trwałe, solidne, odporne na rdzę i zapewniają imponującą wydajność przez długi czas. Ponadto poznasz kilka pomocnych wskazówek dotyczących zakupu końcówek do wkrętarek udarowych i dowiesz się kilku istotnych informacji o końcówkach do wkrętarek udarowych.

Najlepsza końcówka do wkrętarek udarowych

40-częściowy zestaw bitów do wkrętarek udarowych DEWALT

 • Te bity do wkrętarek udarowych mają opatentowaną konstrukcję z prętem bitowym, która ułatwia wyjmowanie bitów i umożliwia ich dowolne rozmieszczenie.
 • Posiada przezroczystą pokrywę i zatrzask umożliwiający dobrą widoczność zawartości przy jednoczesnym bezpiecznym zamknięciu.
 • Ten zestaw bitów do wkrętarek udarowych ma magnetyczną tuleję blokującą śruby, która redukuje ich opadanie i chybotanie się, zapewniając spójną pracę.
 • Te niedrogie bity do wkrętarek udarowych mają końcówkę wykonaną w technologii CNC, która dokładnie pasuje do łba śruby i zmniejsza bicie.
Kup na Amazon

Niestety, wielu majsterkowiczów miało doświadczenie słyszenia niewygodnego kliknięcia rozebranej śruby podczas wbijania jej do lasu. Nawet w niektórych przypadkach końcówka wkręcająca ulega uszkodzeniu i musi być często wymieniana. Jeśli chcesz uniknąć takiej sytuacji, kup ten zestaw końcówek do wkrętarek udarowych DEWALT FlexTorq.

Ten zestaw bitów do wkrętarek udarowych DEWALT jest wykonany ze stali obrabianej cieplnie, która wytrzymuje wysoki moment obrotowy i zapewnia wyjątkową trwałość. Ponadto, ten 40-częściowy zestaw bitów do wkrętarek udarowych jest dostępny w przystępnej cenie i nadaje się do wkręcania 4-calowych wkrętów do drewna.

 • Bity DEWALT do wkrętarek udarowych są bardzo wytrzymałe i posiadają odporne na rdzę wykończenie. Bity są wykonane ze stali poddanej obróbce cieplnej i są dostępne w wielu różnych typach i rozmiarach oraz z nasadką ½ cala. Producent oferuje również walizkę na akcesoria z możliwością łączenia, która zapewnia dobrą organizację i wygodne przechowywanie.

 • Gumowe mocowanie walizki nie pozwala na prawidłowe otworzenie dłuższych bitów udarowych, a niektórzy klienci nie otrzymują wszystkich elementów.

Zwycięzca

Makita 50-elementowy zestaw bitów do wkrętarek udarowych

 • Te bity do wkrętarek udarowych zostały zaprojektowane z zachowaniem kalibrowanej metody obróbki cieplnej dla zwiększenia trwałości.
 • Każda końcówka do wkrętarek udarowych ma powierzchnię pokrytą fosforanem manganu, co zapewnia odporność na korozję.
 • Bity mają optymalną geometrię zapewniającą idealne dopasowanie i doskonałą siłę mocowania.
 • Końcówki do wkrętarek udarowych są wykonane z wysokiej jakości stali S2, co zwiększa ich żywotność.
Kup na Amazon

Zestaw bitów do wkrętarek Makita Impactx ma dwie wyjątkowe cechy w porównaniu z typową jakością, która powinna być w najlepszym zestawie bitów do wkrętarek udarowych. Po pierwsze, wytrzymała walizka ma specjalną tubę do przechowywania dłuższych bitów oddzielnie. Zatrzask jest lepiej zaprojektowany nawet w porównaniu z Dewaltem, a złącza są wystarczająco mocne, aby wytrzymać wielokrotne użycie.

Kolejną imponującą rzeczą jest precyzyjna końcówka, która zapewnia pełny kontakt ze śrubami w celu uzyskania optymalnej wydajności. Oprócz tego, zestaw bitów do wkrętarek udarowych Makita zawiera 50 sztuk, które kosztują znacznie mniej i są wykonane z obrabianej cieplnie stali S2.

 • Te wytrzymałe bity są odpowiednie do wielu zastosowań związanych z wkręcaniem śrub, które wymagają wyższego momentu obrotowego. Bity te zostały zaprojektowane z myślą o lepszym dopasowaniu i posiadają precyzyjne końcówki zapewniające doskonałą wydajność. Ponadto, zestaw bitów jest dostarczany w wytrzymałej walizce, która jest łatwa w użyciu i zapewnia najbardziej uporządkowane przechowywanie.

 • Wyjęcie końcówki do wkrętarki udarowej z przedłużacza jest nieco trudne. Jednak po nałożeniu odrobiny oleju smarującego można to zrobić całkiem łatwo.

Najlepszy wynik ogólny

Zestaw końcówek do wkrętarek udarowych CRAFTSMAN

 • Końcówki do wkrętarek Craftsman mają zoptymalizowaną strefę skręcania, aby zapewnić doskonałe działanie na miękkich i twardych powierzchniach.
 • Końcówki do wkrętarek udarowych są wykonane z modyfikowanej stali S2, która zapewnia maksymalną trwałość.
 • Każda końcówka do wkrętarek udarowych ma końcówkę obrabianą CNC, która zapewnia najdokładniejsze dopasowanie do łbów śrub i zmniejsza ryzyko wykrzywienia.
 • Magnetyczna końcówka tych bitów pewnie trzyma śrubę, zapobiegając jej wypadaniu.
Kup na Amazon

Dzięki połączeniu zoptymalizowanej strefy skrętnej i końcówki obrabianej CNC, ten zestaw bitów CRAFTSMAN Impact Ready jest kolejnym najlepszym zestawem bitów do wkrętarek udarowych dostępnym na rynku. Zestaw bitów jest dostarczany w pięknym plastikowym etui, które ładnie przechowuje bity i pozwala szybko znaleźć żądany rozmiar bitu.

Zestaw zawiera 33 sztuki bitów do wkrętarek udarowych, które są pokryte lekką warstwą smaru lub oleju, aby chronić je przed rdzą. Ponadto bity są wytrzymałe, ponieważ wykonano je ze stali modyfikowanej S2.

 • Ten niedrogi zestaw bitów do wkrętarek udarowych zawiera bity w różnych rozmiarach, które są wystarczająco wytrzymałe, aby pewnie wkręcać śruby. Bity są wykonane z wysokiej jakości materiału i dobrze trzymają śruby, wytrzymując wyższy moment obrotowy, a jednocześnie pasują do przenośnego systemu przechowywania versa-track.

 • Zestaw bitów zawiera tylko 3 nakrętki do wkrętów, a niektóre bity do wkrętarek udarowych nieco trudniej wyjąć z walizki transportowej.

Premium Pick

BOSCH 44-elementowy zestaw bitów do wkrętarek udarowych

 • Każda końcówka wkrętaka udarowego ma srebrną tuleję i oznaczenie laserowe, co poprawia widoczność i ułatwia identyfikację rozmiaru końcówki.
 • Końcówki do wkrętarek posiadają precyzyjną końcówkę, która zmniejsza ryzyko wykrzywienia.
 • Końcówki do wkrętarek udarowych mają wydłużoną strefę momentu obrotowego, co zwiększa moment obrotowy i zmniejsza ryzyko złamania.
 • W zestawie znajduje się przenośna walizka z gumowymi odbojnikami i bezpiecznym zatrzaskiem, która zapewnia najwyższą trwałość i dodatkowe bezpieczeństwo na najbardziej ruchliwych budowach.
Kup na Amazon

Bosch to kolejna znana marka wśród wykonawców i majsterkowiczów. Podczas badań i sprawdzania opinii użytkowników, stwierdziliśmy, że ten zestaw bitów do wkręcania Impact Tough firmy Bosch jest wydajną i długotrwałą inwestycją. Podobnie jak poprzedni zestaw bitów, również te bity do wkrętarek udarowych mają wydłużoną strefę skrętną, która skutecznie pochłania wyższy moment obrotowy.

Dzięki temu końcówka bitu nie ulega dużym naprężeniom i może wygodnie wkręcać śruby. Kolejną imponującą cechą jest to, że bity te można w dużym stopniu dostosować do własnych potrzeb. Oznacza to, że majsterkowicze będą mieli większą produktywność, ponieważ nie będą musieli często szukać odpowiedniego bita.

 • Bity udarowe są bardzo wytrzymałe, precyzyjne i bardzo trwałe, co pozwala na przenoszenie większego momentu obrotowego i prawidłowe wkręcanie śrub. Zestaw zawiera 44 końcówki udarowe w różnych rozmiarach i jest dostarczany w specjalnie zaprojektowanej przenośnej walizce, która ułatwia dostęp i organizację.

 • Uchwyt może nie wytrzymać codziennego użytkowania przez długi czas, a niektórzy klienci uważają, że końcówki bitów zużywają się szybciej niż oczekiwano.

Najlepszy budżet

Zestaw bitów do wkrętarek udarowych Milwaukee Shockwave

 • Te bity udarowe są wykonane z opatentowanej stali i poddane procesowi obróbki cieplnej, dzięki czemu są trwałe i mocne.
 • Bity do wkrętarek udarowych mają geometryczną konstrukcję, która pochłania wstrząsy i zapewnia wygodną jazdę.
 • Każda końcówka udarowa ma kute końcówki, aby zapewnić maksymalną przyczepność.
 • Końcówki do wkrętarek udarowych są dostarczane w wygodnej walizce transportowej.
Kup na Amazon

Jeśli szukasz zestawu bitów do wkrętarek udarowych dla maksymalnej przyczepności z możliwością pochłaniania wstrząsów, rozważ ten zestaw bitów do wkrętarek udarowych Milwaukee Shockwave. Podobnie jak w tytule, ten zestaw zawiera kilka niesamowitych wierteł udarowych, które mogą dość skutecznie absorbować wstrząsy, dzięki ich geometrycznej konstrukcji. Oprócz tego, każde wiertło do wkrętarek udarowych ma kute końcówki, które zapewniają maksymalną przyczepność podczas pracy w różnych zastosowaniach.

Mimo że zestaw zawiera 40 wierteł o różnych rozmiarach, jego cena jest nieco wyższa. Chociaż obudowa jest również ładna, niektóre końcówki nieco trudno wyjąć. Jeśli jednak podczas wyjmowania bitów pociągnie się je nieco do przodu w stojaku, wyjdą one sprawnie.

 • Te bity udarowe są bardzo trwałe, mocne i zapewniają maksymalną przyczepność. Bity te są dostępne w różnych rozmiarach, amortyzują wstrząsy i są łatwiej dostępne w walizce transportowej.

 • Bity te mogą nie wytrzymać większego momentu obrotowego.

Wybór klienta

NEIKO Magnetyczny zestaw bitów do wkrętarek udarowych do nakrętek

 • Każda końcówka do wkręcania nakrętek posiada sześciokątny trzonek 1/4 cala, który jest kompatybilny z większością wkrętarek udarowych i umożliwia szybkie wkręcanie.
 • Końcówki do wkrętarek udarowych są wyposażone w wytrzymały magnes, który przytrzymuje nakrętki i śruby, zabezpieczając je nawet w niewielkich przestrzeniach, zapewniając wygodną pracę.
 • Te uniwersalne bity udarowe mają długość 6 cali, dzięki czemu doskonale nadają się do pracy w trudno dostępnych i wąskich miejscach.
 • Wykonane są ze stali CV obrabianej cieplnie i pokryte czarną powłoką fosforanową dla zwiększenia trwałości i odporności na korozję.
Kup na Amazon

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz wysokiej jakości wkrętaków do nakrętek, aby wykonać pracę pod maską, czy bitów udarowych do pracy w ciasnych miejscach, zakup tego zestawu bitów do wkrętarek udarowych NEIKO będzie dla Ciebie właściwą decyzją. W zestawie znajduje się 6 wkrętaków udarowych o długości 6 cali, co umożliwia wkręcanie nakrętek nawet w najciaśniejszych miejscach.

Co ważniejsze, każdy wkrętak do nakrętek posiada magnetyczną końcówkę, która pewnie trzyma nakrętki, śruby i wkręty podczas pracy, zapewniając udane działanie za każdym razem. Dzięki połączeniu stali Cr-V i powłoki z czarnego fosforanu, te bity do wkrętarek udarowych nie tylko zapewniają maksymalną trwałość, ale także oferują dłuższą żywotność chronioną przed korozją.

 • Te bity do wkrętarek udarowych są bardzo wytrzymałe i mają namagnesowaną płytkę na główce, która pewnie trzyma element mocujący. Ponadto końcówki są wystarczająco długie, aby sięgać w ciasne miejsca i mają dodatkową powłokę chroniącą je przed korozją. Wreszcie, ten zestaw bitów do wkrętarek udarowych jest dostępny w przyzwoitej cenie.

 • Bity nie mają wydrążonego korpusu. Dlatego mogą nie nadawać się do wkręcania nakrętek w długie śruby.

Alternatywny wybór

ENERTWIST 112-częściowy zestaw bitów do wkrętarek udarowych

 • Każda końcówka udarowa ma sześciokątny trzonek 1/4″, co ułatwia i przyspiesza wymianę końcówek bez ryzyka wykręcenia, a jednocześnie jest zgodna z wkrętarkami udarowymi 1/4″, 3/8″ i ½″, pistoletami do wkręcania i wiertarkami.
 • Wiertła są wykonane ze stali szybkotnącej HSS z powłoką tytanową zapewniającą najwyższą trwałość i wytrzymałość.
 • Te ogromne wiertła udarowe i wiertła są dostarczane w przenośnej i wytrzymałej walizce przezroczystej, zapewniającej bezpieczne przechowywanie i łatwy dostęp.
 • Zawiera szybkorozłączny magnetyczny uchwyt do bitów, który umożliwia wydajną pracę w ciasnych miejscach.
Kup na Amazon

ENERTWIST Zestaw bitów do wkrętarek udarowych będzie najlepszym zestawem bitów do wkrętarek udarowych dla konstruktorów i poważnych majsterkowiczów pod względem wygody i wszechstronności podczas wykonywania zadań. Ten zestaw bitów do wkrętarki zawiera maksymalnie 112 elementów i obejmuje bity wiertarskie, bity udarowe i bity do wkrętarki, które są odpowiednie do metalu, drewna i różnych powierzchni.

Niezależnie od tego, czy chodzi o wiercenie, wbijanie, czy mocowanie, a także niezbędną różnorodność rozmiarów końcówek, zawsze będziesz mieć lepszą kontrolę nad projektem. Końcówki do wkrętarek udarowych są wykonane z tworzywa sztucznego i metalu oraz znajdują się w wygodnym etui, a przy tym są dostępne w przystępnej cenie.

 • Ten profesjonalny zestaw końcówek do wkrętarek udarowych zawiera końcówkę do muru, końcówkę do wiertarki, końcówkę do wkręcania i końcówkę do wkręcania udarowego, dzięki czemu można pokonać wiele różnych zastosowań. Bity są bardzo trwałe i kompatybilne z wieloma elektronarzędziami, a dostarczane są w przezroczystym etui.

 • Walizka wygląda tanio, a wiertło nie jest wystarczająco wytrzymałe, aby przebić się przez stal, ale nadaje się do murów.

Wskazówki dotyczące zakupu najlepszego zestawu bitów do wkrętarek udarowych

Ogólnie rzecz biorąc, wiertła zawsze pozostają w kontakcie między powierzchnią roboczą a wkrętarką udarową. W związku z tym bity mogą zużywać się szybciej niż inne części kierowcy. Podczas zakupów najlepszego zestawu bitów do wkrętarki udarowej należy sprawdzić następujące kwestie:

Trwałość bitów do wkrętarek

Bity do wkrętarek udarowych są w większości przypadków wykonane ze stali. Należy jednak wybrać zestaw końcówek wykonanych ze stopów stali S2 lub stali węglowej, aby zapewnić ich trwałość. Mimo to, końcówki powinny mieć jakąś powłokę antykorozyjną do intensywnego użytkowania.

Materiał projektu

Aby dobrać odpowiedni rozmiar i typ zestawu bitów, należy wziąć pod uwagę powierzchnię roboczą projektu, niezależnie od tego, czy jest to metal czy drewno. Pomoże to skutecznie penetrować powierzchnię roboczą. Pamiętaj, że powierzchnie drewniane wymagają innych końcówek niż powierzchnie murowane lub metalowe.

Rozmiar bitów

Choć najpopularniejsze rozmiary bitów to 1/4′′, 3/8′′ i 5/16′′, należy wybrać rozmiar w zależności od materiału, z którym będzie się pracować. Wybierając odpowiedni zestaw bitów do wkrętarki udarowej, będziesz miał do wyboru różne rozmiary bitów, ale upewnij się, że w zestawie znajduje się najbardziej potrzebny rozmiar. Większość końcówek do wkrętarek udarowych ma końcówkę pojedynczą lub podwójną. Pierwszy model pasuje głównie do uchwytu sześciokątnego ¼ " i jest kompatybilny z innymi elektronarzędziami, takimi jak wiertarka elektryczna.

Z kolei bity z podwójną końcówką pasują do uchwytów sześciokątnych 1/2″ i 3/8″. Mimo, że tego typu bity udarowe doskonale nadają się do wiercenia otworów w ciasnych miejscach, bity z pojedynczą końcówką nie są w stanie do nich dotrzeć. Nawet niektóre bity udarowe z podwójną końcówką posiadają magnetyczne końcówki, które utrzymują śruby i wkręty w miejscu.

Trwałość Odporność na korozję

Korozja jest jednym z głównych problemów związanych z bitami do wkrętarek udarowych. Producenci radzą sobie z tym problemem w różny sposób, nakładając powłokę. Dlatego należy wybrać zestaw bitów do wkrętarek udarowych, które są poddawane obróbce termicznej lub malowane proszkowo.

Odporność na moment obrotowy

Konsekwentne używanie końcówki do wkrętarki udarowej może spowodować utratę jej wytrzymałości. Wynika to z faktu, że końcówka nie jest w stanie wytrzymać stałego wysokiego ciśnienia. Dlatego, aby uzyskać najlepszą wydajność, należy wybrać zestaw końcówek, które wytrzymują moment obrotowy 2000 funtów.

Konstrukcja rowka

Wiertło do wkrętarki udarowej z ryflowaniem ułatwia wiercenie, ponieważ umożliwia wydostawanie się pyłu. Pomiędzy wersjami z rowkami o kącie 30 stopni i parabolicznym, pierwsza z nich umożliwia wiercenie w twardym metalu, natomiast drugi typ jest idealny do miękkich materiałów.

Różne rodzaje końcówek do wkrętarek udarowych

Końcówki do wkrętarek udarowych są dostępne w wielu różnych typach, aby zapewnić większą wszechstronność podczas realizacji projektu. Niektóre popularne rodzaje to:

 • Bit z borkiem tytanu i bit z azotkiem tytanu: Ten typ końcówki udarowej ma wyższą twardość, wytrzymuje wysoki moment obrotowy i ma długą żywotność.
 • Bity płaskie: przeznaczone głównie do efektywnego wkręcania śrub i wkrętów.
 • Bity pierścieniowe z ogranicznikiem głębokości: wyposażone w regulowane ograniczniki głębokości, które umożliwiają dostosowanie głębokości bitu do wymagań.
 • Bity z tlenku czarnego: odpowiednie głównie do większych przedmiotów, ponieważ są bardzo łatwe w użyciu, ale nie mają wskaźnika twardości.
 • Końcówki pogłębiające: pomocne przy wykonywaniu równych pogłębień w metalu lub drewnie.
 • Wiertła z pierścieniem spiętrzającym: tego typu wiertła mogą szybko penetrować mur i beton i są przydatne przy projektach wymagających wielokrotnych uderzeń.
 • Wiertła do muru i drewna: zaprojektowane z dłuższymi rowkami, aby odprowadzić więcej cząstek podczas wiercenia otworów i zapewnić dłuższą żywotność.

Rodzaje powłok bitów do wkrętarek udarowych

Różni producenci projektują swoje bity do wkrętarek udarowych z różnymi rodzajami powłok, aby były odporne na zużycie. Niektóre z najczęściej spotykanych powłok to:

 • Najczęściej stosowana jest powłoka niklowana, która jest bardzo odporna na utlenianie.
 • Powłoka z węglika wolframu jest zalecana do górnego uchwytu śruby.
 • Powłoka cynkowa chroni końcówkę przed utlenianiem.
 • Powłoka diamentowa jest zalecana, gdy końcówka musi wytrzymać bardzo wysoki moment obrotowy.
 • Powłoka ultra-srebrna skutecznie chroni przed korozją.
 • Powłoka z azotku tytanu jest idealna do pracy na gładkich powierzchniach.
 • Kolorowa powłoka jest stosowana głównie po to, aby bit różnił się od innych, aby można go było odpowiednio dobrać i użyć.
 • Powłoka ultrazłota jest zalecana do zadań, w których istnieje większe prawdopodobieństwo uszkodzenia końcówki.

Kilka kluczowych zalet korzystania z najlepszego zestawu bitów do wkrętarek udarowych

Bity do wkrętarek udarowych są w większości wykonane z wytrzymałych materiałów, takich jak stal wysokiej jakości, która zapewnia trwałość. Niektóre z nich są także pokryte powłoką proszkową w celu zapewnienia odporności na zużycie i korozję. Dzięki tym końcówkom nie trzeba ręcznie dokręcać śruby lub nakrętki, co znacznie przyspiesza i ułatwia pracę. Nie potrzeba nawet energii elektrycznej, co sprawia, że zadanie to jest również przyjazne dla środowiska.

Wszechstronność

Najlepsze bity do wkrętarek udarowych umożliwiają wiercenie w różnych twardych i miękkich powierzchniach. Niektóre wiertła udarowe są również w stanie wiercić w ciasnych miejscach. Inną imponującą zaletą jest to, że wiertło udarowe nadaje się do wiercenia głębszych otworów w drewnie o średnicy 2″. Nawet wiertło udarowe ma prostą konstrukcję. Dzięki temu, niezależnie od tego, czy jesteś początkującym czy profesjonalistą, wymiana i użycie wiertła nie będzie stanowiło większego problemu.

Różne zastosowania

Istnieje wiele bitów udarowych, które mają unikalne przeznaczenie. Wiertła węglowe mogą wytrzymać większy moment obrotowy, zanim ulegną uszkodzeniu, a ich konstrukcja sprawia, że są mniej podatne na uszkodzenia i mogą wiercić szybciej niż typowe wiertła murarskie. Z kolei wiertła żelazne są bardzo wydajne przy wierceniu w betonie, ale nie są w stanie wytrzymać dużego momentu obrotowego.

Wreszcie, niemetalowe wiertła udarowe doskonale nadają się do wiercenia w plastiku, nawet bez otworu pilotażowego. Tego typu wiertła do wkręcania są twardsze niż standardowe wiertła do suchej zabudowy i wymagają użycia smaru.

Łatwe przechowywanie

Bity do wkrętarek udarowych są bardzo łatwe do przechowywania w skrzynce narzędziowej lub pasie, ale niektóre marki oferują futerały do przechowywania. Oprócz tego, bity udarowe doskonale pasują do przenośnych walizek i małych skrzynek ułatwiających transport, dzięki czemu są dobrze zorganizowane.

Bezpieczeństwo

Końcówki do wkrętarek udarowych mają zwiększoną moc, dzięki czemu są bezpieczniejsze w użyciu. Dzięki temu, niezależnie od tego, czy jesteś początkującym majsterkowiczem, czy profesjonalistą, wbijanie otworów w ścianę nie będzie trudnym zadaniem.

Niedroga strona

Bity do wkrętarek udarowych są dość przystępne cenowo i są dostępne w sklepach z narzędziami oraz w Internecie. Nawet Ty możesz wybrać z zalecanej listy najbardziej przystępny cenowo zestaw bitów do wkrętarek udarowych, nie tracąc przy tym na jakości i wydajności.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące najlepszego zestawu bitów do wkrętarek udarowych

Czy jest jakaś różnica między wkrętarką udarową a kluczem udarowym?

Ogólnie rzecz biorąc, wkrętarki udarowe są lekkie i mają mniejszą moc w porównaniu z kluczami udarowymi. Również obszar roboczy i komponenty, z których korzystają te dwa narzędzia do majsterkowania, są różne. Wkrętarki udarowe wykorzystują 14-calowy napęd sześciokątny do wkręcania śrub, natomiast klucze udarowe wykorzystują napęd kwadratowy do odkręcania i dokręcania nasadek.

Czy do wkrętarki udarowej potrzebne są specjalne końcówki?

Większość wkrętarek udarowych jest kompatybilna z bitami do wkrętarek z trzpieniem sześciokątnym ¼". Ponadto końcówka udarowa musi być trwała i wystarczająco mocna, aby wytrzymać wysoki moment obrotowy podczas wkręcania i wykręcania śrub lub nakrętek.

Czy bity z udarem są lepsze?

Ogólnie rzecz biorąc, bity udarowe oferują dwie kluczowe korzyści w porównaniu z typowymi bitami do wkręcania. Bity te mają większą wytrzymałość na skręcanie i są zaprojektowane z większym kątem łamania, aby zapewnić lepszą elastyczność. Bity udarowe oferują również dłuższą żywotność i są idealne do zastosowań wymagających wysokiego momentu obrotowego.

Czy mogę włożyć zwykłą końcówkę do wkrętarki udarowej?

Oczywiście. Można używać kombinacji wkrętarki udarowej i wiertła do wykonywania małych otworów w drewnie, a nawet w stali. Upewnij się jednak, że wiertło ma sześciokątny trzonek i jest kompatybilne z Twoją wkrętarką udarową. Mimo to wiercenie większych otworów niż ¼" w twardym drewnie, ciężkiej stali lub tarcicy impregnowanej ciśnieniowo może być trudne przy użyciu tej kombinacji.

Czy wiertarki udarowe rozłupują drewno?

Oczywiście, wiertarka udarowa może rozłupywać drewno, tak jak standardowa wiertarka. Dlatego warto wykonać otwór pilotażowy przed rozpoczęciem pracy. Można nawet użyć wkrętów, aby wykonać otwory bez wiercenia otworów pilotażowych.

Słowa końcowe

Teraz masz już zestaw najlepszych bitów do wkrętarek udarowych do wbijania, wiercenia i mocowania. Chociaż bity do wkrętarek udarowych są używane głównie do wkręcania śrub, wybór poręcznego zestawu może zwiększyć limit wydajności. Zestaw bitów do wkrętarek udarowych, który sprawdziliśmy, zawiera wkrętarkę udarową, wkrętarkę i wiertło, które zapewnią lepszą kontrolę nad wieloma zastosowaniami związanymi z majsterkowaniem.

Wystarczy więc wybrać odpowiedni zestaw bitów do wkrętarek udarowych, biorąc pod uwagę, że rozmiar i typ różnią się w zależności od wymagań, i cieszyć się imponującą wydajnością.

Podsumowanie artykułu

 • Wybór Handyman's Pick: 7 najlepszych zestawów bitów do wkrętarek udarowych
  • 40-elementowy zestaw końcówek do wkrętarek udarowych DEWALT
  • Zestaw bitów do wkrętarek udarowych Makita 50 elementów
  • Zestaw końcówek do wkrętarek udarowych CRAFTSMAN
  • BOSCH 44-częściowy zestaw końcówek do wkrętarek udarowych
  • Zestaw końcówek do wkrętarek udarowych Milwaukee Shockwave
  • NEIKO Zestaw bitów do wkrętarek udarowych magnetycznych
  • ENERTWIST 112-elementowy zestaw bitów do wkrętarek udarowych
 • Wskazówki dotyczące zakupu najlepszego zestawu bitów do wkrętarek udarowych
  • Różne rodzaje końcówek do wkrętarek udarowych
  • Rodzaje powłok bitów do wkrętarek udarowych
 • Kilka najważniejszych zalet korzystania z najlepszego zestawu bitów do wkrętarek udarowych
 • Najczęściej zadawane pytania dotyczące najlepszego zestawu bitów do wkrętarek udarowych
  • Słowa końcowe

Top