• 5 marca 2021

Więc właśnie zakończyłeś rąbanie kłód do wykorzystania w rozdzielaczu kłód, a teraz musisz dać im czas na sezonowanie. To, czego potrzebujesz, to dobry sklep z kłodami, ponieważ przyspieszy to cały proces. Ale skąd wiesz, na który z nich pójść? Co sprawia, że dobry sklep z bali jest dobry, czy zły? Ten artykuł wyjaśni dokładnie, czego potrzebujesz szukać w dobrym sklepie z logami, aby jak najlepiej wykorzystać swoje pieniądze i dać im czas na sezonowanie tak szybko, jak to możliwe. Następnie pokażę Ci nasze ulubione sklepy, które mamy na całym świecie i co dokładnie kochamy w nich, aby pomóc Ci podjąć świadomą decyzję. 

Dobre drewno
Dobry skład z kłodami jest prosty w naturze, ale zapewnia kilka rzeczy, które są niezbędne, aby dać kłodom najlepsze warunki do szybkiego i właściwego sezonowania. 

Po pierwsze, materiał, z którego jest zbudowany, jest niezwykle ważny. Jest to różnica między nowym, fantazyjnym sklepem z bali, który rozpada się w ciągu kilku lat, a trwałym i odpornym na warunki atmosferyczne sklepem. To, czego należy szukać, to coś, co jest wykonane z drewna impregnowanego, z wykończeniem odpornym na warunki atmosferyczne. Bez tego drewno jest wystawione na działanie czynników atmosferycznych 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu i w ciągu kilku lat stanie się stosem trocin. A ponieważ w Forest Master jesteśmy przyjazni dla środowiska, zachęcamy do zakupu wyłącznie produktów z drewna certyfikowanego FSC. 

Napowietrzanie i wychowanie
Dobry magazyn na bale będzie uniesiony z ziemi, by zapobiec wnikaniu wilgoci do bali i uniemożliwić ich przyprawianie, będzie miał duży przepływ powietrza (również z tego samego powodu), co zwykle oznacza szczeliny lub listwy boczne, które umożliwiają bezpośredni przepływ powietrza na całej długości, oraz odporny na warunki atmosferyczne dach, który owija zawartość magazynu na bale, by zapobiec uderzaniu deszczu w bale. Górną końcówką jest sklep z bali ustawiony pod kątem w dół od tyłu do przodu, tak by w przypadku umieszczenia sklepu z bali przy domu nie kapał on na cegłę, co może powodować problemy z wilgocią. 

Rozmiar i wygląd
Zawsze zalecamy zaopatrzenie się w największy możliwy skład z logami w ramach swojego budżetu, ponieważ nie ma problemu z tym, że są one w połowie zapełnione, ale problem stanowi fakt, że gdy sklep jest zapełniony, pozostają one w całości. Niektóre magazyny z bali są nawet wyposażone w oddzielne obszary, takie jak podniesiona półka, do rozpalania lub mniejsze bale. Oczywiście pomaga to zapobiec gubieniu się mniejszych kłód pomiędzy większymi, ale również daje im szansę na szybsze przyprawy, ponieważ nie będą walczyć o dopływ powietrza pośród wszystkich większych kłód.

Czego należy unikać
Należy unikać wszelkich zapasów kłód, które są sprzeczne z wyżej wymienionymi atrybutami, ponieważ nie pozwalają one na szybkie lub właściwe przyprawianie kłód, a nawet mogą prowadzić do dalszych problemów, takich jak gnicie kłód lub rozsiewanie wilgoci. 

Wiele osób pyta, czy szopa może być wykorzystana do przechowywania i sezonowania kłód, i choć odpowiedź brzmi ogólnie tak, szopa będzie działać, to nie jest idealna. Używanie szopy nie tylko ogranicza przepływ powietrza, ale często zatrzymuje wilgoć, podnosząc poziom wilgotności w jej wnętrzu i wydłużając jeszcze bardziej ten proces. 

Ciśnieniowy magazyn drewna impregnowanego
Nasz ulubiony magazyn bali, który znaleźliśmy, 4ft Cottesmore zrobił wszystko, czego potrzebowaliśmy, jest zbudowany z drewna certyfikowanego przez FSC i nawet mocowania są zabezpieczone przed czynnikami atmosferycznymi!

Ten model jest wyposażony w opcję bez drzwi, jedne drzwi lub dwoje drzwi w zależności od tego, co chcesz, i zapewnia zarówno podwyższoną platformę dla Twoich bali i dobry przepływ powietrza do przyprawiania. 

Wymiary tego konkretnego modelu to 150cm x D76cm x H129cm i będzie on miał nieco ponad 1 metr sześcienny, co wystarczy na małą dostawę bali, która dla większości ludzi jest wystarczająca. 

Standardowo dostarczane są w płaskim opakowaniu i są dość łatwe do wykonania przy użyciu tylko wkrętaka, chociaż zalecamy użycie wiertarki tylko dla łatwości i oszczędności czasu.

 

 

Top