• 28 lutego 2024

Nowa wszechstronność dla perfekcyjnego cięcia

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz prędkości do cięcia prostego, czy też precyzji w ciasnych zakrętach. W drewnie, plastiku, budownictwie materiałów lub metalu. Z zębami ustawionymi krzyżowo lub szlifowanymi, o małej lub dużej podziałce, wykonane z narzędzia HCS stalowych lub z węglikami spiekanymi. Bez względu na to, co chcesz ciąć, rzuć okiem na przegląd zastosowań. Nowy katalog brzeszczotów do wyrzynarek Festool pomoże Państwu od razu znaleźć właściwą tarczę pilarską.

W zależności od materiałów używamy rożnego rodzaju ostrzy:

Drewno 

Dla doskonałych wyników w drewnie materiały z wysokiej jakości narzędziem HCS stal

Materiały plastikowe

Specjalnie zaprojektowany dla doskonałego cięcie powoduje, że pokonuje każdy plastik.

Metal 

Zerwana forma podstawowa wykonana z Bimetal HCS - idealny do obróbki metale takie jak aluminium i stal.

Materiały budowlane

Zwęglone węgliki spiekane najdłużej żywotność nawet przy użyciu materiału ściernego materiały.

(Źródło: www.festool.pl)

Wskazówki dotyczące prawidłowego ustawienia wyrzynarki w zależności od aplikacji

Kontrola prędkości

Wysokie prędkości w ustawieniach 4-6 są idealne do obróbki miękkich, odpornych na temperaturę materiałów, takich jak drewno. Ustawienia niskiej prędkości 1-3 to zalecane dla tworzyw sztucznych wrażliwych na temperaturę, takich jak szkło akrylowe lub PET w celu uniknięcia rozmazywania się, a w przypadku metali i materiałów budowlanych w celu zminimalizowania zużycia tarczy wyrzynarki i wytwarzania pyłu.

Ustawienie skoku wahadła 

Wyższy skok wahadła sprawia, że wyrzynarka jest szybsza i łatwiejsza do pracują przez materiał, ale zazwyczaj powoduje to znaczne odpryskiwanie. Niski lub wyłączony skok wahadła zapewnia niskie, dokładne cięcia przy niskiej prędkości roboczej i dlatego jest idealny do precyzyjnej pracy regulacyjnej i zakrzywione cięcia.

Dla precyzji cięcia - Pilarki do cięcia wgłębnego TS 55, TSC 55 i TS 75

Wysokiej jakości wyniki pracy

Szyna prowadząca gwarantuje czyste, bezodpryskowe przekroje. Pilarka do cięcia wgłębnego jest wyposażona w szczęki prowadzące, które nie wymagają dostosowania narzędzi, aby umożliwić piła do pracy z pełną dokładnością.

Doskonałe wycinanki

Np. cięcia wgłębne w kuchni, blaty robocze muszą być wykonane dokładnie na znaku pisma. Przezroczyste okno podglądu również pozwala na doskonały widok końca oznaczenia, na przykład w narożnikach.

Systemy to robią

System do cięcia wgłębnego z szyna prowadząca i wielofunkcyjne urządzenie wielofunkcyjne MFT Tabela pozwala na różnorodne zastosowania w obu warsztatach i w miejscach montażu. Możesz bezpiecznie stosować i wyrównać swoje
przedmioty obrabiane na ograniczniku kątowym w celu obrobienia ich z precyzja.

Praca bez pyłu

Regulowany kolektor dolotowy z tuleją Cleantec zapewnia, że Wąż ssący jest pewnie zamocowany w narzędziu. W połączeniu z Festool odkurzacz mobilny, wióry są zasysane u źródła - zapewniając czyste i zdrowe środowisko pracy.

Do szybkiego, precyzyjnego cięcia poprzecznego - Przenośne piły tarczowe HK 55, HKC 55 i HK 85.

Szybkie i precyzyjne cięcia pod kątem

Kiknij - i jesteś gotowy do drogi. Piły tarczowe można łatwo podłączyć do poprzecznej szyny prowadzącej FSK. W zaledwie kilku krokach, to daje przenośny i łatwy w obsłudze system do cięcia pod kątem. To czyni go Szybko i łatwo można przyciąć listwy i deski na długość.

Wszechstronne urządzenia do obróbki drewna

Cięcie litego drewna na długość, prace stolarskie, cięcie desek, drewno kwadratowe lub deski - z piły tarczowe Festool w w połączeniu z cięciem poprzecznym szyna prowadząca, szyna prowadząca, strona równoległa ogrodzenie lub wolnostojące, cięcia mogą być bez wysiłku

Wyjątkowe HK 85, w tym frezarka rdzeniowy

Obróć swój przenośny okólnik HK 85 piła do potężnego routera rowkowego w jednej chwili - w zaledwie kilku krokach i regulowany frez do rowków zestaw do konwersji, który jest dostępny oddzielnie. Idealny do podłużnych i poprzecznych rowków, krokwie i wstawione sufity.

Większa niezależność

Dla większej mobilności w drewnie Budowa: Okólnik bezprzewodowy  piła z poprzecznym cięciem FSK  szyna prowadząca pokazuje, co  piły są zdolne do osiągnięcia na plac budowy dzisiaj - bez  potrzeba gniazdek lub wyciągania kabli.

Top