• 5 marca 2021


Rębak ogrodowy Forest Master FM6DD twierdzi, że jest najlepszym rębakiem na rynku, konkurując z takimi maszynami jak Bosch oraz rębakiem benzynowym AXT25 i T-Mech 15 KM. Czy rzeczywiście tak jest i czego można się spodziewać po tak zaawansowanym zestawie?

Rębaki do drewna są teoretycznie bardzo proste. Istnieje wiele różnych podejść do tego, jak maszyna przeżuwa gałąź lub kawałek krzewu, każdy z własnymi wadami i zaletami. Napędzane albo silnikiem elektrycznym, albo małym silnikiem, oczywiście im mocniejszy jest mechanizm w środku, tym lepiej jest w rębakach. Jednak nie zawsze tak jest, ponieważ pomysłowość w imieniu projektantów odgrywa rolę tak samo jak w przypadku czegokolwiek.

Ten obrazek ma pusty atrybut alt; jego nazwa pliku to FM6DD-Wood-Chipper.png
Rozdrabniacz ogrodowy z rozdrabniarką do drewna o mocy 6 KM FM6DDD zasilany benzyną
Na pierwszy rzut oka
Model Forest Master FM6DD wyposażony jest w potężny czterosuwowy silnik o pojemności 208 cm3 , który jest w stanie rozerwać gałęzie i liście o grubości do 2 cali z zawrotną prędkością 3600 obr/min. Ten kompaktowy zestaw wyposażony jest w bezpośredni napęd bez pasków, dzięki czemu nigdy nie straci wydajności i będzie odporny na próbę czasu. A do tego dochodzi jeszcze pomysłowa, ręcznie regulowana rynna zsypowa, która umożliwia wyrzucanie odpadów prosto na taczkę lub do worka. Rozdrabnianie nigdy nie było łatwiejsze. 

Technologia napędu bezpośredniego
Podczas gdy większość rębaków posiada silnik, który jest połączony z pasem napędowym, który z kolei jest połączony z ostrzem, FM6DD nie posiada pasa i zamiast tego jest napędem bezpośrednim, co znacznie zwiększa żywotność maszyny. Badania przeprowadzone przez inżynierów Forest Master wykazały, że najbardziej prawdopodobnym elementem maszyny do rozdrabniania jest pasek napędowy, co prowadzi do częstych serwisów i zwiększa koszty eksploatacji i konserwacji. Pasek nie może być uszkodzony, jeśli nie ma paska, który mógłby ulec uszkodzeniu.

Niezrównany stosunek wagi do mocy
Nie wspomnieliśmy nawet o tym, że stosunek wagi do mocy jest obecnie bezkonkurencyjny na rynku. Przeciętny klient chce czegoś lekkiego i przenośnego. Patrząc na model Bosch AXT 25, który pod względem mocy jest najbliższy modelowi FM6DD, przy 75 kg waży dwa razy więcej niż 38 kg. Umożliwia to znacznie łatwiejsze przechowywanie i transportowanie urządzenia FM6DD, dzięki czemu można je z łatwością zamontować w standardowej wielkości bramie ogrodowej i zamontować wewnątrz większości wiórów z miejscem na zapas.

Model Forest Master otrzymał najwyższe miejsca w wysoko akredytowanych miejscach przeglądów leśnych, takich jak bestreviewer.co.uk i upgardener.co.uk. Ale nie jest to dla nas tylko post, aby pochwalić się tym, jak dobry jest nasz własny produkt (chociaż wiemy, że jest), więc porównamy go z kilkoma innymi modelami, abyś mógł sam zdecydować.

 

Top