• 8 czerwca 2023

Rozłupywarka do drewna jest w zasadzie urządzeniem mechanicznym, które wykorzystuje hydraulikę do dociskania bali do metalowego klina, który rozłupuje je tak, by były mniejsze i idealnie nadawały się do użycia. Rozłupywarka do drewna wykorzystuje ciśnienie i mechaniczne przednie powierzchnie do rozłupywania bali na wymagane rozmiary.

Istnieje wiele typów hydraulicznej rozłupywarki do bali lub drewna do wyboru, jak elektryczne rozłupywarki poziome, elektryczne rozłupywarki pionowe, benzynowe rozłupywarki pionowe, benzynowe rozłupywarki poziome. Każda z tych kategorii ma różne cechy, co stwarza wiele zamieszania wśród ludzi, którzy chcą kupić rozłupywarkę do drewna, które mogą pomóc im uzyskać idealne drewno opałowe.

Jeśli chcesz kupić najlepszą rozłupywarkę do bali lub drewna, oto kilka wskazówek dotyczących zakupu:

1. Skup się na mocy silnika:

Jest to najważniejsza cecha, którą należy sprawdzić w rozłupywarce do drewna przed jej zakupem. Rozłupywarka do drewna powinna być wydajna do cięcia wszystkich rodzajów drewna, łącznie z drewnem twardym, mokrym itp. Zależy to w dużej mierze od mocy jego silnika, co oznacza, że mocniejszy silnik będzie miał lepsze osiągi niż rozłupywarki o niskiej mocy silnika.

Dlatego też zaleca się wybranie rozłupywarki do drewna, która ma moc rozłupywania najtwardszego drewna. Sprawdzenie całkowitej siły RAM, całkowitej mocy i wzmacniaczy może dać lepsze wyobrażenie o mocy rozłupywarki do drewna i na tej podstawie można podjąć decyzję.

2.  Zakres i długość kłody:

Wszystkie firmy zajmujące się łupaniem bali lub drewna mają określony limit przyjmowania pewnych rozmiarów bali. Długość i średnica bali, którą akceptują rozłupywarki do bali lub rozłupywarki do drewna, określa również ilość pracy, jaką można z nimi wykonać. Zawsze należy pamiętać, że lepiej jest kupić rozłupywarkę do bali lub rozłupywarkę do drewna, która może przyjąć większe rozmiary bali. Daje to możliwość umieszczenia w rozłupywarce dowolnych rozmiarów bali.

3. Czas cyklu:

Czas cyklu rozłupywarki do drewna jest to całkowity czas potrzebny rozłupywarce do zakończenia cyklu wydłużania klina rozłupującego od pełnego wsunięcia do pełnego wysunięcia i z powrotem. Rozłupywarka do drewna lub z szybkim czasem trwania cyklu oznacza, że będzie w stanie wykonać więcej pracy w krótszym czasie. Czas cyklu wynoszący 15 sekund to dla rozłupywarki godny szacunku czas, a cokolwiek więcej niż to jest uważane za niestosowne.

Czas cyklu pracy rozłupywarki odgrywa ważną rolę w jej wydajności i produktywności. Dlatego też należy zawsze szukać rozłupywarki o czasie trwania cyklu równym 15 sekund lub krótszym. Należy pamiętać, że czas trwania cyklu jest krótszy, a praca wykonywana przez rozłupywarkę szybsza.

4. Skup się na budowie:

Konstrukcja rozłupywarki do drewna zadecyduje o tym, jak długo będzie ona pracować bez problemów. Generalnie, rozłupywarki do drewna są przeznaczone do użytku przez wiele lat. Sugeruje się jednak, aby wybrać trwałą konstrukcję, najlepiej całkowicie stalową, która zapewni wiele lat bezawaryjnej pracy lub problemów.

 

 

Top