• 28 lutego 2024

Bardzo trudno sobie wyobrazić ekipę remontową lub domowego majsterkowicza bez wkrętarki akumulatorowej w torbie z narzędziami czy warsztacie. To niewielkie urządzenie jest bardzo wygodne, praktyczne i sprawia, że zarówno małe, jak i duże czynności remontowe stają się przyjemnością. Dzięki wiertarce są realizowane w mgnieniu oka.

Wkrętarka - jaką wybrać?

Wkrętarka akumulatorowa to urządzenie, które ułatwia wiele prac w czasie remontu. Za sprawą akumulatora sprzęt jest niezwykle praktyczny i wygodny, dostosowany do pracy w każdych warunkach. Świetnie sprawdzi się w miejscach, w których nie ma gniazdek elektrycznych. Wkrętarka bezprzewodowa nie stanowi ograniczenia w postaci kabla, który wciąż plącze się pod nogami i przeszkadza w wykonywanej pracy. Dodatkowo szeroka oferta sklepów budowlanych zawiera również wkrętarki, które pełnią podwójną funkcję tj. wiertarko-wkrętarki. Obecnie na rynku istnieje wiele rodzajów wkrętarek z zupełnie innym zastosowaniem. Dzięki temu możliwy jest wybór sprzętu dostosowanego do naszych potrzeb. Zupełnie inna wkrętarka będzie potrzeba do skręcania mebli, a inna do wywiercenia dziury w ścianie. Jaka wkrętarka akumulatorowa będzie dla nas odpowiednia?

Dokonując zakupu wkrętarki akumulatorowej, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników - m.in. moc działania urządzenia, napięcie, kwestie dotyczące ładowania oraz pracy urządzenia, dodatkowe akcesoria, cena itd.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze wkrętarki?

Moc pracy akumulatora jest niezwykle istotna, ponieważ określa jak długo sprzęt jest w stanie działać na pełnych obrotach. Poza tym moc wskazuje na dostosowanie wkrętarki akumulatorowej do konkretnego materiału tzn., im wyższa moc, tym twardszy materiał można wziąć na warsztat.

Kolejny ważny aspekt, który należy wziąć pod uwagę, dokonując wyboru wkrętarki, to  napięcie. Sprawa oczywista – urządzenia z mniejszym napięciem dedykowane są drobnym pracom, np. skręcaniu mebli. Większe napięcie pozwala na wykonywanie czynności bardziej wymagających, czego przykładem może być wiercenie dziur w murach.

Kupując wkrętarkę, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na to ile potrzeba czasu, aby akumulator naładował się w pełni. Dodatkowo - ważnym czynnikiem określającym pracę urządzenia jest fakt, jak długo wkrętarka działa na jednym ładowaniu.

Wraz z zakupem wkrętarki można otrzymać w pakiecie dodatkowe akcesoria. Ładowarkę do akumulatora – bardzo szybko naładujemy sprzęt, walizkę do przechowywania urządzenia, dodatkowy akumulator, który szybko uzupełni wyczerpaną baterię.

Ile powinna kosztować dobra wkrętarka?

Ceny wkrętarek wahają się od 100 zł do 500 zł. Wszystko zależy od tego, jak zaawansowany sprzęt chcemy kupić. Najniższe kwoty obejmują urządzenia do prostych czynności remontowych, droższe posiadają funkcje bardziej zaawansowane.

Wkrętarka to niezbędny sprzęt w każdym warsztacie. Urządzenie jest wygodne i znacznie ułatwia wykonywanie wszelkich czynności remontowych. Sklepy dysponują szerokim wachlarzem wkrętarek – od wyboru do koloru. Wybierając odpowiednią dla siebie, trzeba zwrócić uwagę na wskazane wcześniej aspekty, ale też zapytać o dodatkowe interesujące nas kwestie. Wtedy na pewno wybierzemy właściwie i sprzęt, który spełni nasze oczekiwania.

 

Top