• 30 listopada 2023

Szlifierka kątowa Metabo jest urządzeniem przeznaczonym do precyzyjnego szlifowania różnych powierzchni. Zazwyczaj wykorzystuje się ją do szlifowania drewna, ale z pewnością sprawdzi się przy twardszych powierzchniach tj. kamień lub metal. Szlifierka kątowa pozwala nie tylko na szlifowanie. Metabo daje nam możliwość używania jej do cięcia różnego rodzaju materiałów, takich jak płytki ceramiczne, metal, a nawet beton.

Szlifierka kątowa i jej zastosowanie

Szlifierka kątowa Metabo ma dobre opinie, ponieważ jest narzędziem wszechstronnym, które stanowi podstawę wyposażenia warsztatów oraz placów budowy. Jest to niezbędny element w zakładach blacharskich i samochodowych. Ze względu na prostotę użytkowania sprawdzi się także u amatorów majsterkowania w domowych warunkach. Opinie użytkowników świadczą, że szlifierka kątowa Metabo na pewno usprawni prace remontowo-wykończeniowe. Decydując się na zakup szlifierki kątowej, powinniśmy zwrócić uwagę na ilość obrotów na minutę. Im większy jest ten wskaźnik, tym sprawniej pójdzie nam obróbka twardego materiału. Szlifierka kątowa Metabo posiada prędkość obrotową na biegu jałowym nawet 6600/min. Firma ta daje nam do wyboru trzy rodzaje szlifierek kątowych: szlifierki kątowe Ø 100-150 mm, Ø 180-230 mm oraz szlifierki kątowe z płaską głowicą.

Szlifierka kątowa Metabo z płaską głowicą posiada bardzo pozytywne opinie, gdyż pozwala na usprawnienie pracy w trudno dostępnych miejscach. Jest to urządzenie, które warto wypróbować w momencie, w którym inne elektronarzędzia nie dają rady. Szlifierka kątowa posiada płaską głowicę i umożliwia na bezpieczne wykonywanie pracy w miejscu, gdzie elementy tworzą kąt ostry do 39 stopni. Decydując się na zakup szlifierki firmy Metabo, warto zagłębić się specyfikację każdego produktu. Szlifierka kątowa jest wyposażona w elektroniczną funkcję wyłączenia silnika. Jest dość istotne, gdyż nie występuje ryzyko odrzutu w chwili zablokowania tarczy. Producent wyposażył swoje sprzęty również w bardzo szybki system hamowania, zwiększając tym samym bezpieczeństwo użytkownika. Szlifierka kątowa Metabo posiada dobre opinie, gdyż wyposażona jest w mechaniczny hamulec tarczowy, który w czasie dwóch sekund całkowicie zatrzymuje tarczę urządzenia w chwili wyłączenia go lub awarii zasilania.

Szlifierka kątowa Metabo - jakie są opinie użytkowników?

Poszukując odpowiedniego sprzętu dla siebie, możemy zauważyć, że dobre opinie wśród użytkowników mają szlifierki bezprzewodowe. Ten rodzaj urządzeń jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie komfort i wygodę pracy, a przy tym skracają czas jej trwania. Po produktach, jakie oferuje Metabo widać, że wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów. Przykładem tego jest szlifierka kątowa z akumulatorem. Z całą pewnością posiadając taki sprzęt, jesteśmy bardziej elastyczni. Szlifierki akumulatorowe znajdują zastosowanie nawet na zewnętrznych placach budowy. Metabo wyposaża swoje sprzęty w nowe akumulatory o mocy 2Ah. Dzięki temu zwiększył się czas ciągłej pracy nawet o 75% dłużej niż w przypadku sprzętów ze standardowym akumulatorem. Dzięki temu nie tracimy również czasu na częstsze ładowania. Istotne jest, że producent daje aż trzyletnią nieograniczoną gwarancję na akumulatory w swoich produktach. Jest to dodatkowy atut, który może skłonić nas do zakupu tego profesjonalnego i wydajnego sprzętu. Podsumowując, szlifierka kątowa Metabo nie bez powodu ma dobre opinie. Jest to sprzęt, który będzie służył nam przez długie lata i z pewnością usprawni pracę domowym majsterkowiczom, jak i profesjonalistom.

 

Top