• 22 stycznia 2022

Porter-Cable 15 Amp Piła tarczowa do dużych obciążeń (PC15TCSMK)

Porter-Cable wprowadził właśnie na rynek nową 15-amperową pilarkę tarczową PC15TCSMK. PC15TCSMK jest lekką (9,5 lbs) pilarką tarczową z nowymi ergonomicznymi funkcjami, które mają na celu zmniejszenie stresu i obciążenia profesjonalistów, którzy polegają na tego typu narzędziach do wykonywania swojej pracy.

Ludzie z Porter-Cable wysłali nam tę nową pilarkę, abyśmy ją przetestowali i podzielili się z Wami naszymi spostrzeżeniami. Poniżej przedstawiamy kilka podstawowych danych technicznych wraz z naszą recenzją PC15TCSMK.

Cechy piły tarczowej

  • Silnik 15 AMP, 5600 obr/min zapewnia moc i moment obrotowy w najtrudniejszych zastosowaniach9.5 LB. Lekka piła zmniejsza zmęczenie i ułatwia obsługę55 stopni ukosowania z ogranicznikami na 22.5 i 45 stopni zapewnia szybką i dokładną regulację skosuOdlewana stopa magnezowa zapewnia dokładną i lekką konstrukcję10 stóp wysokiej jakości przewodu sięga poza arkusz materiału 4 x 8 i dobrze reaguje we wszystkich klimatach pogodowychWytrzymała skrzynka na zestaw zapewnia niezawodne rozwiązanie do przechowywania piły, brzeszczotu, Odlewane dźwignie głębokości cięcia i ukosowania zapewniają większą powierzchnię chwytu wykonaną z wytrzymałego materiałuZamontowana na zewnątrz dźwignia głębokości cięcia jest łatwo dostępna nawet w rękawicach ochronnychOptymalne wyważenie i pozycja uchwytu zapewniają najwyższy komfort i rozkład ciężaruDuża linia wzroku umożliwia użytkownikowi łatwą obserwację brzeszczotu i linii cięciaZintegrowana dmuchawa pyłu; Miękki uchwyt główny i pochylona rękojeść pomocnicza zapewniają wygodną i naturalną pozycję trzymania24T węglikowy brzeszczot z zębami o cienkim rzazie umożliwia przyspieszone cięcie i dłuższą żywotność brzeszczotu dzięki zintegrowanym otworom chłodzącymBlokada wrzeciona umożliwia łatwą i szybką wymianę brzeszczotuKształt dolnej osłony zapobiega zawieszaniu się piły podczas cięć pod złożonym kątemWąska, odlewana z aluminium osłona górna zwiększa widoczność na element roboczy i brzeszczotŁatwe do odczytania skale głębokości i kąta cięcia zapewniają precyzję i powtarzalność

Recenzja piły tarczowej Porter-Cable PC15TCSMK

Wydaje się, że istnieją dwie powszechnie obowiązujące teorie na temat pił tarczowych. Niektórzy wolą ciężkie piły, podczas gdy inni zawsze życzą sobie lżejszej wersji. Wielu ludzi z mojej załogi powie Ci, że cięższe jest lepsze i zgadzam się z nimi, gdy tną pewne gęste, ciężkie materiały. Jednak do codziennych cięć wolę lżejsze piły.

Pierwszą rzeczą, którą można zauważyć w PC15TCSMK jest jej waga. Ważąc tylko 9,5 funta ta potężna piła jest ułamkiem wagi niektórych pił ślimakowych, które ważą prawie 15 funtów! Pomimo tego, że piła jest lekka, jest bardzo dobrze wyważona i wygodna w obsłudze.

PC15TCSMK oferuje kilka ciekawych funkcji, które bardzo nam się spodobały.

  • Zintegrowana dmuchawa pyłu jest wspaniałą cechą. Nie ma nic bardziej irytującego i trudnego niż próba przecięcia linii za pomocą piły tarczowej i brak widoczności od wszystkich trocin. Dmuchawa pyłu działa bardzo dobrze i dodaje kilka poważnych punktów do tej piły.Kątowy uchwyt pomocniczy jest również miłą cechą, która poprawia komfort użytkownika. Komfort nie jest również ważne dla zmęczenia, ale również odgrywa dużą rolę w bezpieczeństwie, więc myśleliśmy, że to miły akcent.10 stóp długości cięciwy jest zdecydowanie must have na piły tarczowe!

Wnioski końcowe

Porter-Cable PC15TCSMK oferuje bardzo lekką, wydajną pilarkę tarczową w fantastycznej cenie. Nowa piła będzie dystrybuowana z sugerowaną ceną detaliczną 99,99$, co czyni ją bardzo wartościową! Ta piła jest wyposażona w dużą moc i bardzo lekką ramę. Podczas gdy ta piła może nie być wołem roboczym do cięcia belek konstrukcyjnych przez cały dzień, jest ona doskonale skonfigurowana do cięcia arkuszy i tarcicy szkieletowej. Lżejsza waga z pewnością pomoże zmniejszyć zmęczenie pracownika, co ostatecznie poprawi produktywność i zmniejszy liczbę obrażeń. Uważamy, że ta piła jest świetnym uzupełnieniem dla każdej profesjonalnej ekipy, a nawet doświadczonych majsterkowiczów.

Top