• 8 czerwca 2023

Laserowa prasa wiertarska Delta 18″ - Model 18-900L

Na początku tego roku ludzie z Delta wysłali mi swoją nową 18″ Laserową Prasę Wiertarską - Model 18-900L do przetestowania i zrecenzowania. Jest to ostatnia z trzech różnych wielkości pras wiertniczych, które recenzowaliśmy w tym roku i jest to również największy z nich. Wiertarka Delta 18″ to poważny koń roboczy dla poważnych warsztatów! Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego o tej prasie wiertarskiej i wszystkich jej cechach.

Dla tych z Was, którzy zastanawiają się nad niedawną sprzedażą Delty, pomyślałem, że może chcielibyście usłyszeć, co nowi właściciele mają do powiedzenia. W ostatnich rozmowach z ludźmi prowadzącymi nową Delta Power Equipment Corp. i są oni w pełni zaangażowani w sprzedaż i serwis tej nowej prasy wiertarskiej i uważają ją za przykład wysokiej jakości, najnowocześniejszych narzędzi i urządzeń do obróbki drewna, w które będą nadal inwestować i oferować poważnym stolarzom.

Od Delty

Ta prasa wiertarska posiada kompletny pakiet funkcji, które zaspokajają potrzeby stolarzy w zakresie łatwości obsługi, dokładności i wydajności. Elementy obejmują zgłoszony do opatentowania system napędu pasowego z automatycznym napinaniem, pełny 6-calowy skok pinoli oraz sprawdzony, ponadwymiarowy stół stolarski DELTA. Rewolucyjny system napędu pasowego daje użytkownikowi możliwość łatwej zmiany prędkości maszyny. Dokładność jest osiągana dzięki mikroregulowanym ogranicznikom głębokości i niezależnej skali głębokości, co pozwala użytkownikowi na wyzerowanie skali i ustawienie się na powtarzalne wiercenie w szybki i łatwy sposób.

W pełni regulowany TWINLASER® wyświetla na powierzchni roboczej jaskrawoczerwony krzyżowy wskaźnik, który można łatwo dostroić i który wskazuje punkt środkowy wiertła niezależnie od pozycji stołu i grubości materiału. Nowa 18-calowa laserowa prasa wiertarska DELTA 18-900L jest objęta pięcioletnią gwarancją i jest już dostępna u wyspecjalizowanych dystrybutorów w cenie 829 USD.

Specyfikacja prasy wiertarskiej Delta 18

  • Rozmiar: 18″Silnik: 3/4 HPMotor Control: On / Off Rocker SwitchSpeeds: 16 (170-3000)Rozmiar tabeli: 20 x 14 "Tabela Tilt: L/R 0-90, Forward 0-48 °Table Insert: 3,75 x 3,75 x 0,75Column Średnica: 80 mmSpindle Taper: Morse #2Stopień uchwytu: Jacobs #3Quill Średnica: 52 mmQuill Stroke: 6 "Pojemność uchwytu klucza: 5/8 "Pojemność uchwytu do stołu: 22.25 "Pojemność uchwytu do podstawy: 42.5 "Wysokość: 70 "Szerokość: 20 "Głębokość: 28 "Waga: 240 funtów

Cechy produktu

  • System napędu pasowego z automatycznym napinaniem pozwala na szybką i łatwą zmianę prędkości przy jednoczesnej maksymalizacji wydajności transmisji dzięki stałemu napięciu paska i wyrównaniu silnika.Pełny 6″ skok pinoli do głębszych zastosowań wiertniczych i wydajności Best-In-Class.Ponadgabarytowy stół stolarski z opatentowaną konstrukcją fazuje 0°-90° w lewo i w prawo, pochyla się do przodu 0°-48°, posiada rowki T do mocowania i wyjmowaną wkładkę środkową do wiercenia przez stół.Mikroregulowane ograniczniki głębokości i niezależna skala głębokości pozwala użytkownikowi wyzerować skalę i ustawić się na powtarzalne wiercenie, szybko i łatwo.W pełni regulowany TWINLASER wyświetla jasny czerwony krzyż na obrabianym przedmiocie w punkcie kontaktu z bitem.Elastyczne światło LED oświetla powierzchnię roboczą dla lepszej widoczności.Mocny silnik 3/4HP zapewnia wystarczającą moc do wymagających zastosowań wiertniczych.Duża podstawa Non-Tip zwiększa stabilność.

Nasze przemyślenia na temat nowej prasy wiertarskiej Delta 18″

Po pierwsze pozwólcie mi powiedzieć, że w tym roku przetestowaliśmy kilka pras wiertniczych i Model 18-900L od Delty zgarnia nagrodę za największą, najpotężniejszą, z największą ilością funkcji i najlepszą jakością. Jest to poważna prasa wiertarska dla poważnych stolarzy, więc czytaj dalej, aby dowiedzieć się, co czyni tę prasę wiertarską tak wyjątkową.

Sterowanie

Elementy sterujące prasy Delta 18″ są bardzo proste i łatwe w użyciu. Jak widać na przednim panelu znajdują się włączniki/wyłączniki światła roboczego i lasera. Tuż poniżej znajduje się duży włącznik/wyłącznik kołyskowy. Dla mnie proste jest dobre i Delta wykonała dobrą robotę utrzymując prostotę w tym modelu.

Tuż po lewej stronie przedniego panelu znajduje się ogranicznik głębokości z mikroregulacją. Zbudowany z ciężkiego pręta ze stali nierdzewnej i kołnierzy działa naprawdę dobrze. Ograniczniki głębokości reguluje się łatwo, ponieważ obracają się one bez wysiłku wzdłuż pręta.

Moc / Silnik

Wiertarka Delta 18-900L wyposażona jest w mocny silnik o mocy 3/4 konia mechanicznego. Moc jest niezwykle ważna przy wierceniu otworów o dużej średnicy (np. wiertłami Forstnera) lub otworów z bardzo dużą prędkością. Silnik 3/4 HP, który Delta dostarczyła na tej prasie wiertarskiej zapewnia mnóstwo mocy dla szerokiego zakresu zastosowań wiertniczych.

Byliśmy w stanie wywiercić duże 2″ otwory w Southern Yellow Pine i Cambara z łatwością. Silnik działa bardzo płynnie i nie zamula się w ogóle. Byłem również pod wrażeniem tego, jak cichy jest silnik (co jest miłą odmianą w warsztacie!).

System napędu paska z automatycznym napinaniem

Jedną z cech, które najbardziej podobają mi się w modelu 18-900L, jest system automatycznego napinania paska napędowego. Zmiana prędkości wiertła jest bardzo łatwa dzięki funkcji automatycznego napinania. Wystarczy przesunąć uchwyt (pokazany powyżej po prawej) na bok, co usuwa napięcie paska, wyregulować paski, a następnie przesunąć ramię z powrotem. Jest to naprawdę fajna funkcja, której nie oferuje większość mniejszych pras wiertarskich. Pomyśl o tym jak o regulacji bez użycia narzędzi.

System kół pasowych obejmuje 16 różnych dostępnych prędkości wiercenia, aby pokryć większość kombinacji materiału i wiertła. Prędkości wiercenia obejmują: 170, 260, 290, 330, 440, 510, 540, 570, 750, 840, 1150, 1460, 1650, 2190, 2260 i 3000 RPM.

6″ skok pinoli z niezależną skalą głębokości

Ta prasa wiertnicza ma naprawdę ładny 6″ skok pinoli, który pozwala na wiercenie dość głębokich otworów. Jest to szczególnie przydatne, gdy trzeba wywiercić otwory w materiale 6x. Jest to cecha, która z pewnością czyni go ulubieńcem robotników, ponieważ niektóre wiertarki na rynku mają dość ograniczony skok pinoli.

W podstawie uchwytu znajduje się niezależna skala głębokości, która pozwala na precyzyjną kontrolę głębokości wiercenia. Skala jest dokładna do 1/16 cala z łatwymi do odczytania cyframi i podziałkami.

Celowniki laserowe

Wszystkie wiertarki, które ostatnio testowaliśmy, były wyposażone w celowniki laserowe przyspieszające wykonywanie powtarzających się operacji wiercenia. Ten model zawiera TWINLASER® , który wyświetla jasnoczerwony zestaw krzyżyków na powierzchni roboczej. Obie wiązki można łatwo regulować, aby uzyskać dokładny układ.

Laser w tej wiertarce jest podłączony do zasilania, co mi się podoba. Niektóre z tańszych pras wiertarskich, które testowaliśmy miały jednostki zasilane bateriami, które wydawały się zawodne.

Jak widać na zdjęciu, wiązka lasera jest naprawdę łatwa do zobaczenia i naprawdę jasna.

Ponadwymiarowy stół stolarski

Kolejną cechą, która moim zdaniem odróżnia tę prasę od konkurencji jest stół. Z rozmiarem stołu 20″x14″ ta prasa wiertarska jest idealna dla stolarzy. Bardzo podoba mi się duża płaska powierzchnia i rowki w kształcie litery T. Jak widać rowki T ułatwiają zamocowanie krótkiego ogrodzenia (na zdjęciu ogrodzenie Biesemeyer). Jestem również wielkim fanem wkładki do stołu, która pozwala na zamontowanie kawałka drewna lub plastiku.

Jedyny inny stół, o którym wiem, że jest większy, to ten w 18″ Powermatic. Jednak to ogrodzenie ma tylko 16″x14″, chyba że rozbudujemy skrzydła, co daje 26″x16″ (jednak nie solidne). Gdybym miał jedną rzecz do dodania, to byłaby możliwość rozszerzenia długości stołu podobnego do Powermatic.

Stół ten pozwala na pochylanie w lewo i prawo od 0 do 90° oraz do przodu od 0 do 48°.

Światło robocze LED

Kolejną cechą, która bardzo mi się podoba w tym modelu jest oświetlenie robocze LED. Podczas gdy większość pras wiertarskich oferuje standardową, elastyczną lampkę roboczą, model Delta oferuje naprawdę jasną lampkę LED. Podoba mi się to z kilku powodów. Po pierwsze światło jest znacznie jaśniejsze i bielsze. Po drugie, obudowa lampy jest mniejsza i łatwiej ją umieścić bliżej miejsca pracy.

Ogólne wrażenia

Prasa wiertarska Delta 18″ (model 18-900L) to bardzo dobrze zbudowana, wyposażona w wiele funkcji prasa, która doskonale nadaje się do każdego warsztatu stolarskiego. Jest to zdecydowanie duża prasa wiertarska, która nadaje się do większości projektów związanych z obróbką drewna. To z pewnością nie jest narzędzie dla weekendowego wojownika!

Począwszy od podstaw, ta prasa wiertarska zawiera mnóstwo wspaniałych funkcji. Z ładnym dużej podstawie zapewniającej doskonałą stabilność do 6 "głębokość wiercenia i duży stół szczerze nie mogę znaleźć wiele do narzekania. Jakość tego narzędzia jest to, co wyróżnia się w moim umyśle najbardziej. Z biegiem lat doszedłem do oczekiwania, że moje narzędzia będą działać jak narzędzia "Delta" i ta nowa prasa wiertnicza nadal ustawia moje standardy wyżej.

Jeśli chcesz mieć wysokiej jakości, dobrze zbudowaną, wyposażoną w wiele funkcji prasę wiertarską do swojego sklepu, to gorąco polecam Delta 18″ Model 18-900L.

Top