• 22 stycznia 2022

Porter-Cable 895PK Zestaw plotera wielopodstawowego

Ludzie z Porter-Cable wysłali nam ostatnio zestaw 2-1/4 HP Multi-Base Router Kit (Model 895PK) do oceny i recenzji. Odkąd pamiętam, obserwowałem wielu utalentowanych stolarzy, którzy wyciągali swoje frezarki Porter-Cable, aby stworzyć imponujące dzieła sztuki stolarskiej. Więc byliśmy naprawdę podekscytowani, aby dać ten router Porter-Cable dobrą jazdę próbną.

Zestawy Multi-Base routerów są idealne dla DIY'ers i profesjonalistów, którzy chcą elastyczność dwóch routerów wbudowanych w jednym poręcznym zestawie. Ten zestaw multi-base posiada stałą bazę i wgłębić-baza, która jest wymienna z silnikiem routera. To sprawia, że bardzo łatwo jest zmienić podstawę i korzystać z podstawy stałej i wgłębnej w ciągu zaledwie kilku chwil.

895PK Zestaw frezarki wielopodstawowej Specyfikacja

Ten zestaw do frezowania posiada następujące specyfikacje:

  • Soft-starting, 12 Amp silnik posiada pełny czas elektronicznego sprzężenia zwrotnego, który utrzymuje prędkość silnika przez najtrudniejszych aplikacji.Variable-speed funkcja kontroli (10.000 - 23.000 rpm) umożliwia prędkość bitu być zoptymalizowane do zmieniających się aplikacji.Zwolnij silnik, dostosować wysokość bitu i zacisnąć silnik z góry stołu router z modelu #75301 zestaw (w zestawie). Tylko stała podstawa.Podstawa zagłębiająca posiada obrabiane tuleje mosiężne i stalowe pręty prowadzące dla gładkiego, płynnego skoku wgłębnego.Podstawa zagłębiająca oferuje przelotowy system zbierania pyłu dla efektywnego usuwania pyłu i lepszej widoczności bitu i linii cięcia.Pręt głębokościowy z 6-pozycyjną regulowaną głowicą obrotową umożliwia stopniowe lub powtarzające się cięcia wgłębne.Dwupozycyjny przełącznik pozwala użytkownikowi na odcięcie mocy przy zachowaniu kontroli nad routerem.Formowane uchwyty dla większego komfortu przy dłuższym użytkowaniu.Blokada wrzeciona umożliwia wymianę bitów jednym kluczem.Wytrzymała dźwignia zatrzaskowa umożliwia szybką i prostą regulację głębokości oraz zwalnianie silnika przy przechodzeniu między bazami.Regulacja zębatkowa umożliwia precyzyjne ustawienie głębokości do 1/128″ (tylko w przypadku bazy stałej).Przezroczysta podstawa z tworzywa Lexan® zapewnia większą trwałość i widoczność bitów.Wskaźnik centrowania podstawy zapewnia współosiowość bitów.Płaska strona podstawy wgłębnej pozwala użytkownikowi na pracę w ciasnych przestrzeniach i zapewnia prosty punkt odniesienia.Tuleje zaciskowe w zestawie, aby zaakceptować bity z chwytem 1/4″ i 1/2″.Silnik szybko przełącza się między podstawą GripVac™ (w zestawie), podstawą wgłębną (w zestawie) i tradycyjną podstawą spiralną (seria 690).

Porter-Cable 895PK - Router wielopodstawowy - recenzja

Zaraz po wyjęciu z pudełka model 895PK zaimponował nam wszystkimi swoimi funkcjami, mocą i łatwością użycia. Zestaw ten jest wyposażony w kilka wspaniałych funkcji, w tym model 75301 Height Adjuster, który znacznie ułatwia regulację głębokości frezowania na stole frezarskim. Futerał jest dobrze zbudowany i ma dużo miejsca na dodatkowe bity i akcesoria.

Moc

Silnik o mocy 2-1/4 KM sprawia, że 895PK jest bardzo dobrze zasilaną frezarką średniej wielkości, która może wykonać większość projektów w przeciętnym warsztacie. Szczerze mówiąc, chyba że robisz poważne prace produkcyjne, prawdopodobnie nigdy nie będzie trzeba więcej mocy.

Przetestowaliśmy ten router z kilkoma bitami, w tym 3/4 "prosty bit cięcia i 3 cala średnicy bitu drzwi stile. Router nie miał żadnych problemów w ogóle uruchomić duży bit nawet na kawałku nieco twardej sosny żółtej. Naszym zdaniem frezarka 895PK ma dużą moc, która sprosta każdemu wyzwaniu w warsztacie.

Regulacja i sterowanie

Porter-Cable 895PK zbiera nasze najwyższe pochwały za możliwość regulacji i łatwość obsługi. Dla nas jedną z najważniejszych cech dobrej jakości frezarki jest możliwość szybkiego i dokładnego ustawienia głębokości cięcia. Precyzyjne frezowanie zależy w dużym stopniu od ustawienia końcówek tnących do dokładnego cięcia i ten model naprawdę działa dobrze. Zarówno stała podstawa jak i podstawa wgłębna są bardzo łatwe do regulacji i ustawienia na określoną głębokość. Elementy sterujące są proste i skuteczne. Przez lata używaliśmy wielu frezarek i widać, że ludzie z Porter-Cable poświęcili trochę uwagi funkcjom regulacji.

Tak się składa, że bardzo podoba nam się włącznik/wyłącznik. Niektóre routery dostępne obecnie na rynku są trudne do określenia, czy przełącznik jest w pozycji włączonej czy wyłączonej. To może wydawać się banalne, ale ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, to podłączyć router, gdy przełącznik jest w pozycji włączonej, ponieważ może to być bardzo niebezpieczne.

Zbieranie pyłu

W ciągu ostatnich kilku lat zbieranie kurzu stało się cechą, której wszyscy oczekują od elektronarzędzi. Ostatnie innowacje w konstrukcji podstaw frezarek obejmują możliwość podłączenia systemu zbierania pyłu do frezarki. Posiadanie działającego systemu zbierania pyłu podłączonego do routera jest dla nas zupełnie nowym doświadczeniem, które uwielbiamy!

Jak widać na zdjęciu, byliśmy w stanie podłączyć nasz odkurzacz do portu pyłu routera. Działa to jak urok i sprawia, że widoczność podczas frezowania jest doskonała. Jeśli nigdy nie korzystał z routera z zbierania pyłu przed będziesz zaskoczony po raz pierwszy zrobić. Jest to obowiązkowa funkcja we wszystkich nowych routerach.

Ogólne przemyślenia

Porter-Cable 2-1/4 HP Multi-Base Router Kit (895PK) jest doskonałym routerem dla każdego, kto ma warsztat pracy, a nawet wykonawców, którzy potrzebują średniej wielkości zestaw routerów. Spośród routerów, których używaliśmy w ciągu ostatnich kilku lat, ten zbiera nasze największe pochwały do tej pory. Ten router ma dużą moc, świetną kontrolę regulacji i jest bardzo wszechstronny z dwóch opcji bazowych. Jeśli jesteś na rynku 2-1/4 HP router następnie zalecamy dodać ten jeden do swojej listy opcji.

Top