• 8 czerwca 2023

Pilarka to podstawowe urządzenie zarówno do pracy dla majsterkowicza, jak i miłośnika różnego typu obróbki. Co do zasady, pilarką tarczową tnie się głównie drewno, ale można ją również stosować do cięcia tworzyw sztucznych. Wybierać sprzęt właściwy dla swoich potrzeb, trzeba znać parametry, na które warto zwracać uwagę. Przecież chodzi o to, aby pilarka posłużyła na lata, a nie na krótki okres czasu.

Jaką pilarkę tarczową wybrać?

Na samym początku trzeba określić materiał, który zazwyczaj będzie brany na warsztat. Pilarki tarczowe głównie stosowane są do cięcia desek, paneli podłogowych i innych drewnianych materiałów.  Na tym jednak ich funkcjonalność się nie kończy.  Piła tarczowa jest bardzo pomocna podczas remontu – z łatwością poradzi sobie z przecinaniem na mniejsze kawałki np. plastikowych rur.

Tarcza stanowi kluczowy element każdej piły tarczowej. W końcu bez odpowiedniej tarczy ani rusz z jakąkolwiek pracą. Koniecznie, trzeba zorientować się w zakresie rozmiaru oraz wielkości zębów. Mniejsze ostrze sprawia, że wykonywane cięcia są bardziej precyzyjne. Grubszy materiał z kolei wymaga większych zęby.  Istnieje różne rodzaje tarcz:

  • Tarcze do cięcia precyzyjnego
  • Tarcze uniwersalne przeznaczone do pracy z mniejszym tworzywem
  • Tarcze widiowe – posiadają mnogą liczbę zębów, dlatego z łatwością poradzą sobie z przecięciem drewna w poprzek.

Grubość cięcia to wskaźnik określający materiał, który piła tarczowa jest w stanie przeciąć. Sklepy dysponują także tarczami zdejmowanymi, co pozwala na cięcie materiałów o dowolnych rozmiarach.

Moc określa zakres działania narzędzia. Duża siła zapewnia lepsze wgłębienie się w materiał. Dodatkowo, moc wskazuje na to, jakie są obroty pilarki tarczowej w ciągu minuty.

 Markety budowlane proponują różne rodzaje pilarek.

  • Pilarki ręczne – zarówno dla fachowca, jak i majsterkowicza to rozwiązanie wprost idealne. Niewielkie gabaryty zapewniają mobilność sprzętu, więc bez trudu można go zabrać do domu klienta czy znajomego, któremu chcemy pomóc z obróbką drewna czy innego materiału.
  • Pilarki stołowe – umożliwiają rozprawienie się z większą ilością materiału; wadą tego rodzaju piły są jej ograniczone możliwości. Sprzęt mniej precyzyjny, ale za to bardziej stabilny.

Najistotniejszy aspektem podczas robót z pilarką jest własne bezpieczeństwo. Jeżeli brakuje nam obycia z urządzeniem, łatwo o skaleczenie. Warto kupić piłę, która posiada funkcję ochronne w postaci osłony tarczy, napędu i wyłącznika napędu.

Bardzo często piły posiadają inne przydatne elementy np. regulację obrotów, która gwarantuje dopasowanie prędkości do faktury materiału. Kolejnym dodatek to możliwość cięcia materiału pod różnymi kątami.

Jaka pilarka do 300 zł ?  

Pilarka w takim zakresie cenowym w zupełności sprosta domowym potrzebom. Jest odpowiednia do drobnych prac. Warto mieć na uwadze, że tańsze piły cechuje niewielka trwałość. Producent Macallister oferuje piły do przystępnych cenach.

Jaka pilarka do 500 zł ?

Pilarka do 500 zł - posiada większe możliwości i mnogość funkcji. Inwestując w droższy sprzęt, na pewno zyskamy pewność, że będzie się on sprawdzał przez kilka najbliższych lat. Marka Stanley posiada bogatą propozycję pilarek tarczowych wysokiej jakości.

Pilarka to bardzo pomocne urządzenie w każdym warsztacie, które umożliwia cięcie materiału. Warto zwrócić uwagę na interesujące nas elementy działania i określenie w jak drogi sprzęt chcemy zainwestować.

Top