• 30 marca 2023

Nie jest dobrze mieszać się w tę pracę, to znaczy, chyba że jesteś fuzą, zaprawą murarską, błotem lub farbą. W rzeczywistości, w tych przypadkach, niepowodzenie w uzyskaniu dobrego i pomieszanego wyniku, daje pewne tandetne rezultaty. Uzyskanie dobrej mieszanki jest ważne, a istnieje wielu producentów, którzy tworzą narzędzia, które pomagają nam osiągnąć dobrą mieszankę. Użyłem wielu mikserów, które przypominają wiertarki, ale mają większy moment obrotowy i pomocniczy uchwyt. Od niedawna obserwuję napływ narzędzi do intensywnego mieszania, takich jak nowy mikser Festool MX 1200 E EF. Chociaż od dawna pracuję z fugą, zaprawą murarską, cementem i farbą, to jest to pierwsza z ostatnich aktualizacji stylu, która trafiła do mojego sklepu.

Czy projekt Mieszarki Festool ma rzeczywiście jakieś zalety?

Zwiększanie prędkości

Nowy mikser Festool jest solidny i dobrze skonstruowany. Gumowane odbojniki na narożnikach chronią narzędzie przed upadkiem i zużyciem na podłodze.

Charakteryzuje się konstrukcją z podwójną rękojeścią, którą zaczynamy częściej widywać. W tym modelu Festool posiada pokrętło regulacji prędkości obrotowej. Znajdziesz to pokrętło na prawym uchwycie. Umieszczony obok spustu, mam łatwy dostęp do sześciu ustawień prędkości miksera.

Zauważyłem, że w przypadku niektórych innych mikserów, trzeba będzie trochę zgadywać, aby znaleźć odpowiednią prędkość, a następnie trzeba trzymać spust w tej dokładnie pozycji, aby utrzymać spójność. Za pomocą mieszadła Festool mogę ustawić potrzebną prędkość obrotową i po prostu przytrzymać spust.

Ta cecha oczywiście pomaga w zwiększeniu wydajności, ale jest jeszcze jedna korzyść, która na początku może nie być oczywista: jeśli mam przy sobie praktykanta, mogę mu powiedzieć, aby wymieszał wiadro z dowolną prędkością, jaka jest odpowiednia dla wymaganego materiału. Nie muszę się nad nim unosić, żeby mieć pewność, że mam odpowiednią konsystencję.

Warto również wspomnieć, że nowa mieszarka Festool posiada funkcję miękkiego startu. Kiedy pociągam za spust, mikser nie wystrzeliwuje od razu w niedorzeczną prędkość, co powoduje, że cały mój materiał pozostaje w wiadrze, zamiast rozpylać go wszędzie. Jest to szczególnie atrakcyjna cecha, jeśli robisz jakiekolwiek mieszanie w gotowej przestrzeni.

Kto by się tak nisko schował?

Ponadto w Mieszarce Festool MX zaprezentowana została markowa funkcja regulacji ErgoFix. Tradycyjne miksery wiertające wymagają schylania się, aby dostać się do dna wiadra. Nie będzie to stanowiło wielkiego dylematu, kiedy wystarczy zmieszać tylko jedno wiadro, ale często mamy wystarczająco duże zadania, aby ustawić kogoś na mieszanie przez cały dzień. Schylać się, by mieszać błoto przez cały dzień, to ogromny ból w szyi... i plecach... i kolanach.

Funkcja ErgoFix koryguje ten problem. Zasadniczo, gwintowane mieszadła wkręcane są w tuleję zaciskową ErgoFix, którą następnie dopasowuje się do najlepszej wysokości. Detale w wędzisku ErgoFix pozwalają na regulację o kilka cali, co pozwala użytkownikowi stać prosto, nawet przy próbie wymieszania materiału na dnie wiadra. Uważam to za ogromną zaletę Festool Mixer.

Spiralne mieszadło

Zanim zacząłem mieszać, miałem jedną obawę o spiralne mieszadło. Ma pierścień wokół dna wiosła. Z mojego doświadczenia wynika, że coś w tym projekcie zawsze pozostawia suchą mieszankę w dnie wiadra. Jest to nie tylko niewygodne, ale również wywołuje pytania o integralność mieszanki, której już użyłeś, ponieważ nie widzisz problemu na dnie wiadra.

Cóż, z przyjemnością informuję, że po zmieszaniu wielu partii różnych materiałów, nie mogłem znaleźć żadnej suchej mieszanki, nawet z tym projektem wiosła. Używałem tej spiralnej łopatki do mieszania cementu do płytek, mas szpachlowych, mieszanek podłogowych, tynków, jastrychów i cementu wygładzającego. Ostatecznie, jestem zadowolony z występu tego wiosła. Jeśli potrzebują Państwo innego stylu, Festool produkuje również łopatki do ubijaków i talerzy.

Ergonomia

Bardzo podoba mi się atmosfera nowej armatury Festool. Ma solidną konstrukcję z kilkoma zderzakami, aby nie dopuścić do wybuchu, a dzięki uszczelnieniu labiryntowemu nie muszę martwić się o wodę i mieszać się, aby nie dostać się do przekładni lub silnika. Dzięki regulacji wysokości ErgoFix nie trzeba się już pochylać, aby wymieszać cały materiał w wiadrze. A elektroniczna kontrola prędkości oznacza, że nie będę już musiał zgadywać o prędkościach mieszania.

Ostatecznie, ta regulowana mieszarka Festool o mocy 1200 W wykonuje każdą pracę dwa razy szybciej i znacznie efektywniej niż moja zwykła mieszarka wiertarek. Konstrukcja jest znacznie bardziej ergonomiczna, ale możliwości regulacji, moc i kontrola prędkości, jakie daje, są niepodobne do wszystkiego, czego używałem przez wszystkie moje lata w branży. Za 390 dolarów na pewno zapłacisz premię za jakość produktu, ale dowód jest w błocie, tutaj. Nowa mieszarka Festool przewyższa moją mieszarkę wiertarek i poprawia jakość produktu końcowego.

1200W Mieszarka Festool MX Cechy charakterystyczne

 • Kapturek ochronny z uszczelnieniem labiryntowym zapobiega wnikaniu wody natryskowej i zanieczyszczeń.
 • Mocny silnik o wysokim momencie obrotowym 1200 W (1,6 KM)
 • Brak rozprysków materiału przy rozruchu dzięki miękkiemu rozruchowi z wyzwalaczem o zmiennej prędkości obrotowej
 • Odpowiednia prędkość mieszania dla każdego materiału dzięki elektronicznej regulacji prędkości obrotowej
 • Mniejszy wysiłek potrzebny do prowadzenia mieszadła dzięki ergonomicznej konstrukcji uchwytu z dużym ramieniem dźwigniowym
 • Regulacja wysokości ErgoFix z wbudowaną funkcją szybkiej zmiany wysokości
 • Stabilne gumowe narożniki chronią maszynę przed uszkodzeniem, a jednocześnie umożliwiają bezpieczne ustawienie i antypoślizgowe oparcie o ścianę.

Mieszarka Festool MX Specyfikacja

 • Numer modelu: Festool MX 1200 EEF
 • Prędkość obrotowa na biegu jałowym, 1. bieg / 2. bieg 360 - 630/- min-¹
 • Wydajność mieszania: 15,85 galonów
 • Zużycie energii: 1.200 Watt
 • Waga: 9,9 funta
 • 36-miesięczna gwarancja generalna
 • Cena: $390.00
Top