• 13 kwietnia 2021

Makita to jedna z najpopularniejszych marek produkująca elektronarzędzia. Poza wytwarzaniem firma projektuje i dystrybuuje urządzenia do większości państw na świecie. Ze względu na wysoką jakość produktów, ale i korzystną cenę, to jeden z najbardziej cenionych producentów wśród klientów.

Historia firmy Makita

Na początek trochę historii. Makita to japońska firma zajmująca się wytwarzaniem narzędzi elektrycznych i spalinowych. Siedziba firmy znajduje się w mieście Anjo. Makita Corporation powstała w 1915 roku i swoją działalność zapoczątkowała od sprzedaży silników elektrycznych, a następnie ich naprawy. Przez kolejne lata działalność przedsiębiorstwa stopniowo się rozrastała, dzięki czemu firma jest pionierem na rynku wśród producentów elektronarzędzi.

Spora część produkcji sprzętu odbywa się w różnych krajach. Poza Japonią - państwa, które produkują elektronarzędzia to: Stany Zjednoczone, Brazylia, Tajlandia, Rumunia, Niemcy, Chiny i Wielka Bytania. Można rzec, że produkcja jest rozmieszczona właściwie na całym globie. Póki co, urządzeń nie produkuje się w Australii i Oceanii oraz Afryce, ale kto wie – być może za kilka lat i na tych kontynentach powstaną zakłady produkcyjne. Centra dystrybucji z kolei rozsiane są po całym świecie. Na każdym kontynencie znajduje się chociaż jedno centrum.

Numer jeden wśród producentów elektronarzędzi

Produkty tworzone przez Makitę cechuje niezwykła jakość tworzonych urządzeń. Ich budowa zapewnia komfort wykonywanej pracy - w szczególności, gdy jest to praca długotrwała. Budowa urządzenia wykonana jest z najwyższej jakości materiału, zapewnia ochronę przed wstrząsami, ale i ewentualnymi usterkami. Sprzęt marki Makita objęty jest kilkuletnią gwarancją. To bardzo dobre rozwiązanie, które umożliwia określenie, jak sprzęt się spisuje w tym czasie. Precyzja wykonania narzędzi pozwala na uniknięcie niechcianej awarii. Ergonomiczność sprzętu zapewnia bezpieczną i wygodną obsługę urządzenia.

 

Top