• 27 listopada 2020

Większość właścicieli chałup często zajmuje się przygotowywaniem kłód pod piec, ogień lub palnik. Nawet jeśli nigdy nie rąbaliście drewna, być może słyszeliście jak ciężka jest to praca. Na szczęście nowoczesne technologie dają nam szansę na optymalizację naszej pracy, sprawiają, że jest ona wygodna, skuteczna i łatwa nawet dla osoby nieatletycznej. W tym artykule będziemy mówić o rozłupywarce do drewna, rozważymy jej zalety i główne wskazówki dotyczące wyboru odpowiedniego sprzętu dla Twojego gospodarstwa domowego.

Co to jest łuparka do drewna?
Rozłupywarka do pni jest specjalną maszyną służącą do rąbania drewna. Kłody są podawane za pomocą tłoka na klin rozłupujący, gdzie są cięte na dwie lub więcej części. Zasada działania rozłupywarki do kłód jest dość prosta: ostry metalowy klin rozłupujący rozszczepia kliny z powodu mocy silnika. W zależności od rodzaju rozłupywarki są produkowane mechanicznie, patrolowo i elektrycznie. Urządzenia elektryczne cieszą się dużym zainteresowaniem w sklepie Triace, ponieważ są najbardziej kompaktowe, łatwe w obsłudze i przyjazne dla środowiska. W zależności od rodzaju załadunku rozłupywarki mogą być poziome i pionowe, z posuwem hydraulicznym lub śrubowym.

Jaki typ jest dla ciebie najlepszy?
Jeśli jesteś na krawędzi zakupu rozłupywarki do bali, spróbuj określić swoje cele i warunki pracy. Powinieneś również znać dokładną charakterystykę, zalety i wady różnych modeli. Więc, zanurkujmy.

Co to jest rozdzielacz hydrauliczny?
Hydrauliczne rozłupywarki do pni są bardzo popularne ze względu na ich łatwość obsługi i skuteczność. Jej cechy wydajnościowe nadają się zarówno do użytku domowego, jak i przemysłowego.

Jednostką główną urządzenia jest jego silnik (benzynowy lub elektryczny). Jest to silnik, który ma wpływ na przydatność do stosowania w różnych warunkach pracy. Podczas pracy silnik obraca pompą hydrauliczną, co powoduje dużą siłę docisku powodującą prostotę obsługi i wysoką wydajność urządzenia. Wystarczy załadować kłodę do zsypu lub uchwytu, w zależności od typu rozdzielacza (poziomy lub pionowy).

Silnik elektryczny czy benzynowy?
Modele wyposażone w silnik benzynowy uważane są głównie za profesjonalne. Są one mocniejsze i przeznaczone do wykonywania najbardziej skomplikowanych zadań. Co więcej, są bardziej złożone w eksploatacji i konserwacji. Łupaczki z silnikiem benzynowym są zazwyczaj używane do masowej produkcji drewna opałowego lub w tartaku. Takie urządzenia są często kupowane, gdy nie ma dostępu do sieci elektrycznej. Łupaczarka elektryczna do użytku domowego ma wiele zalet. Urządzenia te są proste, wydajne i mogą produkować do 8 ton drewna opałowego, w zależności od modelu. Są one bardzo łatwe w utrzymaniu i kosztują mniej niż ich odpowiedniki na benzynę.

Jaka konstrukcja jest wygodniejsza?
W zależności od sposobu załadunku bali, rozłupywarki dzielą się na dwa rodzaje - pionowe i poziome. W przypadku jednostki poziomej, bale ładowane są do specjalnej rynny zsypowej, a tasak znajduje się po przeciwnej stronie mechanizmu roboczego. Kluczowe cechy tej jednostki pozwalają na szybki załadunek, co ułatwia i zwiększa bezpieczeństwo pracy. Urządzenia z posuwem pionowym wyposażone są w specjalny uchwyt, a tasak spada z góry. Pionowa rozłupywarka do kłód jest częściej stosowana na polu profesjonalnym, w przemyśle lub w tartaku.

Ponadto przy zakupie nowego sprzętu należy zwrócić uwagę na możliwość regulacji jego wysokości. Funkcja ta pozwoli na zmniejszenie obciążenia pleców. Osoby słabe fizycznie powinny dawać pierwszeństwo poziomej rozłupywarce do bali.

Myśl końcowa
Bez wątpienia konieczne jest uwzględnienie marki rozłupywarki do bali. Dobry producent jest gwarancją długiej, nieprzerwanej pracy urządzeń oraz bezpieczeństwa. Łupaczki do bali Sealey są produkowane dla dużych obciążeń w różnych warunkach. Jeśli nie znasz dokładnie modelu, którego potrzebujesz, nasi menadżerowie są gotowi udzielić Ci najlepszej porady technicznej dotyczącej Twoich indywidualnych wymagań.

 

Top