• 15 kwietnia 2024

Małe i lekkie, elektryczne rębaki nie wyglądają jak typowy sprzęt do użytku na wolnym powietrzu. Jednak ich niewielkie rozmiary i lekka rama oraz silnik elektryczny sprawiają, że są łatwe w przechowywaniu i transporcie.

Rębaki elektryczne są zasilane za pomocą przedłużacza podłączonego do zwykłego domowego gniazdka elektrycznego. Wystarczy podłączyć rębak i rozpocząć rozdrabnianie, nawet wewnątrz garażu, ponieważ można obsługiwać rębak elektryczny bez obawy o spaliny. Ponadto, fakt, że są one elektryczne oznacza, że wymagają mniej konserwacji, takich jak wymiana oleju i świec zapłonowych. 

Ze względu na swoje niewielkie rozmiary, elektryczne rębaki do drewna mogą ścinać tylko gałęzie i gruz o średnicy do 1 3/8 cala. Ponieważ gałęzie, które rębaki elektryczne mogą obsługiwać, nie są dużo większe niż inne rodzaje gruzu, które mogą rozdrobnić, często można zobaczyć rębaki elektryczne nazywane rębakami elektrycznymi.

Zamiast w zależności od grawitacji, elektryczne rozdrabniacze są wyposażone w manipulator, który pomaga bezpiecznie podawać materiał w dół zbiornika.

Inna ręka zazwyczaj rozdrabniacz elektryczny jest tańszy niż rębak z silnikiem benzynowym. Jest to więc dobry wybór przy ograniczonym budżecie.

Gdy masz większe średnice pałeczek i gałęzi do rozdrobnienia, elektryczny model po prostu nie zrobi tego.

Rębaki gazowe są większe i potężniejsze niż ich elektryczne odpowiedniki. Rębaki te są zdolne do rozdrabniania gałęzi w dowolnym miejscu od 1 1/2 cala średnicy aż do siedmiu cali średnicy.

Rębaki gazowe występują w różnych stylach:

- Tylko rozdrabniacze gazowe (bez rozdrabniaczy)

- Rozdrabniacze gazowe

- Gazowy rozdrabniacz próżniowy

Rozdrabniacze zasilane gazem są popularne wśród konsumentów domowych, ponieważ pozwalają właścicielom domów na oczyszczanie dużych gałęzi i rozdrabnianie liści, jednocześnie okazując się opłacalne.

Ponieważ jednak możesz wybrać pomiędzy mniejszymi modelami, które pchasz ręcznie po trawniku, a większymi modelami, które holujesz za pojazdem, znajdziesz także gazowe rębaki do drewna, które zaspokoją potrzeby profesjonalistów zajmujących się pielęgnacją trawników.

 

Top