• 31 maja 2024

Szczypce ogrodzeniowe to szczypce do dużych obciążeń zaprojektowane specjalnie do prac ogrodzeniowych z użyciem drewnianych słupków lub łączników. Czy myślisz, że możesz używać szczypiec ogrodzeniowych tylko do ogrodzeń? Nie wydaje mi się. Przeczytaj więc do końca, aby dowiedzieć się, jak używać szczypiec ogrodzeniowych i gdzie ich używać.

Szczypce ogrodzeniowe funkcjonują jako wiele rodzajów pojedynczych narzędzi, które są wymagane do wszelkiego rodzaju ogrodzeń. Używając szczypiec ogrodzeniowych, każdy może prowadzić lub usuwać elementy złączne, dokręcać kabel do skręcania, napinania i montażu lub bezpośrednio ciąć. Nawet, nie trzeba iść na eksperta wykonawcy ogrodzenia. W rzeczywistości, najlepsze szczypce ogrodzeniowe są dość przystępne i ekonomiczne dla nawet najmniejszych zadań.

Streszczenie artykułu

 • Co to są szczypce ogrodzeniowe używane do?
 • Gdzie używać szczypiec ogrodzeniowych?
  • Napęd zszywek
  • Cięcie drutu
  • Wbijanie młotkiem
  • Zaciskania i chwytania drutu
  • Wyciągania zszywek
 • Czy mogę użyć szczypiec ogrodzeniowych zamiast pistoletu do gwoździ?
 • Najczęściej zadawane pytania jak używać szczypiec ogrodzeniowych
  • Ostateczny werdykt

Do czego używane są szczypce ogrodzeniowe?

Szczypce do ogrodzeń są cennym narzędziem do instalacji ogrodzeń dzięki swojej elastyczności. Gwoździarka ogrodzeniowa i szczypce mogą się różnić w zależności od firmy, ale większość zestawów ma konwencjonalny zestaw cech charakterystycznych.

Klasyczne szczypce do ogrodzeń zawierają:

 • Wielokrotny zestaw szczęk składanych do cięcia drutu i materiałów składanych.
 • Średni grot młotka z jednej strony do wbijania palików i zszywek.
 • Chwyć drugą stronę młotka, aby usunąć zszywki.
 • Szczypce do ciągnięcia, trzymania i obracania.

Podczas wykonywania wielu zadań w krótkim czasie, użyj szczypiec ogrodzeniowych. Nawet ty nie musisz nosić ze sobą nieporęcznych narzędzi, aby wykonać zadanie.

Szczypce ogrodzeniowe są popularne przy montażu ogrodzeń i słupków, ale można ich używać do każdego projektu ogrodzeniowego. Czasami szczypce są potrzebne tylko do wykonania konkretnego zadania. Potem można je zostawić na jakiś czas.

Gdzie używać szczypiec ogrodzeniowych?

Najlepszą rzeczą w szczypcach ogrodzeniowych jest to, że jest to uniwersalne narzędzie idealne do różnych sytuacji, takich jak ogrodzenie, remont domu i garaż. Teraz poznaj sposób, w jaki można ich używać.

Wbijanie zszywek

Do korzystania z kleszczy, po pierwsze, trzeba jechać zszywki. W rzeczywistości, można włączyć łączniki do ogrodzenia za pomocą poprzeczek i płaskiej głowy krawędzi.

Metoda ta polega na uderzeniu w ogranicznik zszywacza z głowicą młotka szczypiec. I tak, zszywki mogą trzymać panel inwentarski, ogrodzenie, drut kolczasty lub inne ogrodzenie w odpowiednim miejscu. Tak więc, można użyć szczypiec ogrodzeniowych zamiast pistoletu na zszywki do wyciągania zszywek.

Cięcie drutu

Kiedy pracujesz z ogrodzeniem siatkowym lub naprawiasz sprzęt elektryczny, musisz pracować z kablami. Ponadto, możesz potrzebować jakiegoś urządzenia, które może rozebrać, przeciąć lub zgiąć te kable.

Na szczęście możesz wykonać wszystkie powyższe czynności za pomocą szczypiec do ogrodzeń. Nie musisz kupować nożyc do cięcia drutu, ponieważ w złączu szczypiec znajduje się nacięcie przeznaczone do tego zadania.

Ten rowek, głęboko w brodzie szczypiec ogrodzeniowych, może ciąć drut po obu stronach. Ta część pozwala na rozbieranie i cięcie przewodów w zależności od potrzeb. Aby przeciąć drut za pomocą szczypiec, należy otworzyć przyrząd i włożyć drut do ostrego otworu.

Kiedy jesteś we właściwej pozycji, naciśnij w dół na uchwyt i mocno naciskaj na drut, aby go przeciąć. Jeśli chcesz odizolować przewód, użyj mniejszej siły i ciągnij drut aż do odizolowania.

Wbijanie młotkiem

Po wbiciu zszywek, można wbić gwoździe za pomocą szczypiec. W tym celu należy docisnąć gwóźdź czołem narzędzia, aby skierować go w głąb drewna.

Szczypce do ogrodzeń są najlepsze, gdy trzeba wbić gwoździe w stosy miękkiego drewna. Dla porównania, słupki z twardego drewna mogą być bardziej skomplikowane i wymagają użycia gwoździarki.

W przypadku twardego drewna można użyć szczypiec, ale nie należy ich wbijać. Zamiast tego możesz użyć otworu w gwoździu, aby przytrzymać gwóźdź w miejscu, jednocześnie kontynuując wbijanie gwoździa, aby upewnić się, że trafił w drewno.

Pamiętaj: Możesz użyć szczypiec, aby odciąć koniec gwoździa, który zbyt mocno się trzyma. W ten sposób zapewnisz bezpieczeństwo swoim zwierzętom i dzieciom.

Dokręcanie i zaciskanie drutów

Jeśli chcesz zbudować ogrodzenie, które wymaga użycia drutu, możesz użyć szczypiec do ogrodzenia, aby idealnie przytrzymać druty. W tym celu, pokryć drutu przez filary ogrodzenia i owinąć każdy węzeł drutu wokół ogrodzenia. Następnie wykorzystać szczęki szczypiec do uchwycenia drutu wystarczająco mocno, aby owinąć go w całym ogrodzeniu w ruch kołowy.

Następnie chwycić drut mocno z szczypcami, plus skręcić go w ruchu kołowym. To będzie włączyć drut do pętli, że umowy w jednym kierunku z każdym skręcie.

Jednakże, będzie to utrzymać ogrodzenie stabilne. Ponadto, można dokręcić zużyte ogrodzenie drutu skutecznie za pomocą szczypiec.

Wyciągnij zszywki

Jeśli wykonujesz prace stolarskie, ogrodzeniowe lub proste remonty domowe, może być również konieczne usunięcie zszywek. Na szczęście szczypce do ogrodzeń są pomocne tylko w tym celu.

Długi, zakrzywiony koniec szczypiec działa jak zszywacz, umieszczając go poniżej środka zszywacza i wyciągając go. Po prawidłowym włożeniu szczypiec należy mocno nacisnąć w przeciwnym kierunku, aby zwolnić zszywacz.

Można również przechylić szczypce ogrodzenia lub wykorzystać powierzchnię zszywki jako dźwignię, aby wyciągnąć najciaśniejsze zszywki. Ten element szczypiec działa podobnie jak zakrzywiona końcówka konwencjonalnego młotka do wbijania gwoździ.

Jednym z ostatnich sposobów na usunięcie zszywek jest użycie pęsety w centrum głowy. Użyj tego narzędzia do przytrzymania zszywacza, naciśnij i pociągnij za fasadę, aby ją wykluczyć.

Czy mogę użyć szczypiec do ogrodzeń zamiast pistoletu do gwoździ?

Pistolet do gwoździ to najlepszy wybór do ogrodzeń, jeśli mocujesz drewniane deski lub płyty do drewnianych słupków. Dotyczy to projektów związanych z budową ogrodzeń prywatnych, ogrodzeń słupowych, ogrodzeń kolejowych, ogrodzeń dla zwierząt domowych itp.

Pistolet do gwoździ może strzelać 2-1 / 2 "gwoździe pierścieniowe. Idealny pistolet do gwoździ zapewnia odpowiedni typ i rozmiar gwoździ do drewna używanego do ogrodzenia.

Rolnicy i hodowcy używają szczypiec do ogrodzeń do pracy na ogrodzeniach drucianych. Te szczypce wielokrotnego użytku są na tyle małe, że mieszczą się w tylnej kieszeni dżinsów. Mimo to mogą rozciągać druty, przecinać kable, wyciągać elementy złączne. Zawierają również mały grot młotkowy do mocowania luźnego lub zszywacza.

Wreszcie możemy powiedzieć, że pistolety do gwoździ strzelają gwoździami z ogrodzeniem. Również młotek z małą główką może ponownie zamocować luźny gwóźdź lub zszywacz. Oznacza to, że funkcja jest prawie podobna, jeśli chodzi o ogrodzenie. Tak więc, można użyć szczypiec ogrodzeniowych zamiast pistoletu do gwoździ bez żadnych kłopotów.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące używania szczypiec ogrodzeniowych

Czy szczypce ogrodzeniowe tną drut?

Tak, można ciąć drut używając szczypiec ogrodzeniowych. Nie musisz kupować obcinaków do drutu, ponieważ w pętli znajdziesz rowek do cięcia drutu. Ten rowek, który jest głęboko w brodzie, może przeciąć drut po obu stronach. W tej części można przycinać i ściągać kable w zależności od potrzeb. Dlatego właśnie większość hodowców i ranczerów używa tego narzędzia.

Czym ciąć drut ogrodzeniowy?

Większość ludzi do cięcia drutu ogrodzeniowego używa nożyc do cięcia drutu i jest to najczęstszy sposób. Do cięcia drutu można również użyć nożyc do blachy, piły ręcznej, piły tarczowej i szlifierki. Tin-snips są również przydatne, jeśli cięcie drutu kurczaka. Istnieją pewne 24-calowe nożyce do cięcia śrub tam, że może ciąć ciężki drut gauge. Jeśli twój drut ogrodzeniowy jest siatka, użyj narzędzia obrotowego i przeciąć przez siatkę.

Jak przeciąć drut bez szczypiec?

Szczypce ogrodzeniowe są przeznaczone do cięcia praktycznie każdego drutu szybko i czysto. Bez szczypiec ogrodzeniowych może to być żmudne zadanie. Jeśli przewód jest cieńszy i stosunkowo elastyczny, można spróbować go skręcić. Wystarczy zginać od czwartej strony i z powrotem, aż druty zaczną się łamać. Przy tej okazji możesz użyć piły do metalu, aby ułatwić sobie pracę. Szlifierka kątowa, nożyce do blachy lub piła tarczowa mogą być również przydatne, jeśli nie masz w pobliżu szczypiec do ogrodzeń.

Ostateczny werdykt

Myślę, że zastosowanie szczypiec do ogrodzeń zawsze będzie zadziwiać każdego. Szczypce ogrodzeniowe mogą przeciąć wszystko, co wpadnie między szczęki. Działają one również jak średniej wielkości młotki i można użyć ich mocnego haka z tyłu, aby wyciągnąć zszywki z ogrodzenia. Alternatywnie, można użyć wielu rozmiarów zaciskaczy do prawdziwych ogrodzeń lub prac elektrycznych.

Wytrzymały proces wytwarzania stali w połączeniu z miękkimi uchwytami zapewnia, że będzie on służył przez lata przy budowie i konserwacji wszystkich rodzajów ogrodzeń. Jest to jedyne zaawansowane narzędzie, które pozwala ciąć, skręcać, ciągnąć, rozciągać, napinać i zaciskać ogrodzenia w jednym kompaktowym narzędziu. Można je z łatwością nosić w kieszeni jak pistolet!

Top