• 31 maja 2024

W obliczu złamanej śruby jest częstą rzeczą dla handyman lub ludzi, którzy pracują na projekt DIY. Ale to może być frustrujące, aby usunąć śrubę bez zestawu ekstraktora. W tej sytuacji przychodzi na myśl pytanie, jak usunąć złamaną śrubę bez ekstraktora? Czy jest na to jakiś sposób? Na szczęście jest!

Jeśli nie masz wystarczająco dużo czasu na zakupy do ekstraktora nadal można usunąć złamaną śrubę łatwo i wygodnie sposób. Nasz zespół ekspertów badać głęboko na ten temat przez wiele godzin i wreszcie odkryli kilka krótkich i prostych procesów do czynienia z problemem. Więc, spójrzmy!

Streszczenie artykułu

 • Przewodnik krok po kroku, jak usunąć złamaną śrubę lub odkręconą śrubę bez użycia egzekutora
  • Jak usunąć małą złamaną śrubę
  • #4 Najszybsze sposoby na usunięcie zerwanej śruby
  • FAQs na Jak usunąć złamaną śrubę bez ekstraktora
  • Słowa końcowe

Krok po kroku przewodnik, aby usunąć złamaną śrubę lub prążkowane śruby bez execrator

Wymagane podstawowe narzędzia domowe:

 • Młotek
 • Szczypce zaciskowe lub szczypce igiełkowe
 • Zestaw śrubokrętów wielogłowicowych
 • Szeroka gumka
Przestań stosować niewłaściwe narzędzia lub umiejętności: Po pierwsze, przestań natychmiast używać narzędzi lub umiejętności, które prowadzą do odkręcania śruby. Większość czasu to nie pozwoli Ci kontrolować ciśnienie superiorly stosowane do śruby stripped.
Użyj śrubokrętu zwieloma łbami: Użyj śrubokręta o krótkiej długości, który zawiera większą głowę. Można nawet wybrać na podstawie typów główek śrub, aby mieć lepszą kontrolę. Zestaw śrubokrętów z imbusem lub kształtem Torx może zaoferować Ci niezbędną przyczepność, aby usunąć usuniętą śrubę bardziej efektywnie. Należy pamiętać, że trzeba iść powoli, aby zapewnić dużo ciśnienia w dół i zapobiec gorszej sytuacji.
A Rubber Band: Czasami śruba jest pasek tak bardzo, że każdy alternatywny typ głowy lub rozmiar nie może pracować. W tym czasie, można wykorzystać gumową taśmę. To może zapewnić Ci wystarczająco dużo uchwytów, aby usunąć śrubę lub przynajmniej może poluzować śrubę. Wszystko, co musisz zrobić, to umieścić gumkę płasko pomiędzy śrubą a śrubokrętem. Następnie potężnie, ale powoli przyłożyć siłę, aby obrócić śrubę. W tym czasie, gumka wypełni przestrzeń spowodowaną przez pasek.
Szczypce zaciskowe: Chociaż gumka jest skuteczną wskazówką, nie pozwoli Ci w pełni usunąć śruby. W tym przypadku, zacisk blokujący w stylu długich szczypiec nos pomoże Ci zakończyć resztę. Obrót po kolei pomaga usunąć pozbawiony śruby całkowicie.
Ostatnia deska ratunku: Nadal, jeśli uważasz, że żadna z wyżej wymienionych technik nie jest skuteczna, wtedy możesz dłutować łeb śruby. Dodajmy dodatkową głębokość do rozebranych obszarów, dzięki czemu można zaoferować więcej napięcia utracone z paska. Ale zrobić to ostrożnie z siłą. Jeśli młotkiem zbyt mocno, będzie ryzyko utraty śruby całkowicie. Technika ta jest zalecenie jako ostateczność.

Jak usunąć małą złamaną śrubę

Usuwanie złamanej śruby jest frustrujące zadanie. Ale rzeczy mogą iść gorzej, gdy jest to wymagane do usunięcia małej złamanej śruby, ponieważ jest mniej metalu do obsługi. Jednocześnie, jest to trudniejsze do korzystania z normalnej wielkości narzędzi na małym metalu. Sukces usunięcia złamanej śruby bez ekstraktora zależy w dużej mierze od pozostałego dostępnego wału.

Spróbuj przekręcić używając szczypiec imadłowych: Zacznij od użycia szczypiec imadłowych, aby chwycić wał, a następnie obrócić go w obie strony. Do tyłu i do przodu działania może pomóc zrobić to luźne.
Zastosuj olej penetrujący: Możesz zastosować olej penetrujący do wału śruby, jeśli nie chcesz natychmiast usunąć złamaną śrubę. Im więcej oleju wsiąka, a następnie działa lepiej. Ponownie, spróbuj usunąć śrubę za pomocą imadła szczypiec
Podgrzej śrubę: Użyj palnika butanu ołówek do ogrzewania śruby. Poza tym można użyć ogrzewanego pręta metalowego do ogrzewania śruby. Celem jest, aby śruba gorące bez powodowania żadnych szkód do jego bliskiej okolicy. Niech poczekać na chwilę, więc śruba może być chłodny, więc można dotknąć go palcem. Następnie usunąć małe złamane śruby z imadłem szczypce.
Make A Larger Hole: Dodać większy otwór do wału śruby za pomocą większego wiertła. Zrób dziurę to aż pozostanie tylko małe resztki śruby. Wreszcie, usunąć resztki z ostrym przedmiotem.

#4 Najszybsze sposoby na usunięcie odkręconej śruby

1. Użycie wkrętarki udarowej

Ten kierowca udarowy jest kolejnym skutecznym narzędziem do usuwania złamanej śruby, ale upewnij się, że bit jakości. Zarówno Phillips i płaski bit śrubokręt będzie dopuszczalna opcja. Po uzyskaniu odpowiedniego essentials umieścić go i dokręcić go. Następnie oczyścić głowicę z kurzu i odpadów i upewnij się, że właściwy kierunek bitu.

Nosić okulary ochronne i umieścić śrubokręt udarowy szczelnie do złamanej głowy śruby. Użyj młotka, aby uderzyć końcówkę hold złamanej śruby na kilka razy. Bit powinien mocno osadzić się w łbie śruby i obracając głowicę wkrętarki udarowej powinieneś być w stanie poluzować śrubę. Teraz powinieneś być w stanie usunąć śrubę za pomocą wiertarki lub śrubokrętu.

2. Metoda ręcznego wkrętaka

Jeśli nie możesz usunąć złamanej śruby za pomocą śrubokręta, ponieważ jego końcówka ślizga się po łbie śruby, zastosuj ten proces. Użyj młotka, aby można było stuknąć śrubokrętem w dół. Następnie upewnij się, że będzie on mocno trzymał się w łbie śruby. Szczególnie będzie oferować Państwu dodatkową przyczepność potrzebne do skręcenia łącznika, jeśli jest wykonana z miękkiego metalu. Jeśli możesz, a następnie przykryć śrubę z gumką lub taśmy duct, aby mieć lepszą przyczepność na śrubie. Teraz wciśnij materiał do otworu za pomocą śrubokręta i spróbuj jeszcze raz.

Jeśli śruba ma głowę Phillipsa, trzeba będzie użyć wąskiego śrubokręta płaskiego, aby zmieścić się w otworze idealnie. Teraz powinieneś być w stanie łatwo wyciągnąć śrubę.

3. Magia gumowej opaski

Ludzie, którzy pytają, jak wyciągnąć złamaną śrubę mogą spróbować tej metody, jak również. Ponieważ powierzchnia gumki jest gumowa pomaga utrzymać śrubokręt w miejscu. Każdy rodzaj gumki w tym samochodu i roweru innertube opony będzie działać tak długo, jak będzie to zapewnić maksymalny kontakt między śrubokrętem i złamanej śruby.

Zacznij od umieszczenia miękkiej gumki na końcowej części śrubokręta. Wciśnij ją wystarczająco do łba złamanej śruby, aby mogła się dobrze przykleić. Teraz obróć się, aby usunąć złamane lub zatarte śruby.

Jeśli głowa śruby nie jest uszkodzona, a następnie użyć gumowej taśmy do wypełnienia częściowo uszkodzonych obszarów. Pomoże Ci to w skutecznym usunięciu śruby.

4. Użyj noża stołowego

Ludzie, którzy pytają, jak odkręcić ciasną śrubę bez śrubokręta może napotkać tę sztuczkę. Więc wziąć nóż stołowy i użyć jego końcówki do usunięcia śruby. ale pamiętaj o jednej rzeczy, że trzeba będzie użyć noża z okrągłym podróży, a nie spiczaste końcówki. Postępując zgodnie z tą metodą, można z powodzeniem usunąć zarówno Phillips i śruby z rowkiem.

FAQs jak usunąć złamaną śrubę bez użycia ściągacza

Jak usunąć zardzewiałą śrubę i wkręt?

Jeśli gwint śruby lub wkrętu atakuje rdza, lepiej będzie użyć sprayu penetrującego WD-40 do ich utraty. Użyj go do śruby, a następnie uderzyć go młotkiem. To pomoże spray penetrant wejść do armatury i uczynić śrubę luźne, dzięki czemu można go łatwo usunąć.

Jak naprawić śrubę, która obraca się w metalu?

Będziesz musiał użyć czegoś, aby popchnąć śrubę do góry, podczas gdy będziesz go obracać. Biorąc pod uwagę sytuację, narzędzie z widelcem, płaski śrubokręt lub imadło powinny działać.

Czego mogę użyć zamiast wd40?

Chociaż WD40 jest zbyt popularny, dostępnych jest wiele alternatywnych sposobów, które mogą być użyte zamiast WD40. Takich jak spray do gotowania, olej roślinny z 10% acetonu, wazelina, a czasem olej kokosowy.

Słowa końcowe

Teraz masz najlepsze rozwiązanie kawałek przewodnik. Więc nie trzeba pytać dalej, jak usunąć złamaną śrubę bez ekstraktora. Mamy produkowane wiele alternatywnych sposobów z przewodnikiem krok po kroku, więc nie czujesz żadnych kłopotów, nawet jeśli nie masz wcześniejszej wiedzy. Jeszcze jedna rzecz, nie zapomnij nosić narzędzi bezpieczeństwa, nawet dla najprostszych operacji.

Top