• 29 listopada 2021

Silniki elektryczne mogą być podatne na uszkodzenia w końcu, czy to przez uszkodzenie wody, czy w inny sposób.

Zastąpienie ich może na początku wydawać się zniechęcającym zadaniem, ale nie martw się, jesteśmy tu po to, by przeprowadzić cię przez to krok po kroku!

1. Przed zdjęciem zespołu pompy i silnika należy odwrócić rozłupywarkę do góry nogami i pozostawić ją na chwilę, co pozwoli na odprowadzenie oleju z powrotem do zbiornika. Można ponownie wykorzystać wszystkie O-ringi.

2. Odkręcić 3 śruby mocujące wspornik pompy do spodniej części rozdzielacza (do tego potrzebne jest gniazdo i przedłużenie).

śruby pionowe, krótki silnik, zespół pompy
3. Ponadto, usunąć śrubę poziomą łączącą tył silnika z spodnią częścią korpusu rozdzielacza (pokazaną poniżej)

śruba pozioma, silnik sortujący, elektryczna rozłupywarka do bali
4. Zdjąć kompletny zespół silnika i wspornika pompy. W otworach po stronie czołowej wspornika pompy znajdują się dwa O-ringi, upewnij się, że ich nie zgubisz.

5. Odkręcić 6 śrub mocujących wspornik pompy do silnika elektrycznego i wyjąć silnik wraz z płytą pompy i przekładniami.

silnik i pompa, silnik elektryczny
6. Następnie można zdjąć płytę pompy, ułożyć zespół przekładni wału i przekładnię napędową z wału silnika. Przedstawione poniżej.

układać zespół przekładni wału, przekładnię napędową, płytę pompy, silnik elektryczny
7. Następnym krokiem jest usunięcie małego sworznia (część 70 w instrukcji obsługi rozłupywarki do bali), który wbija przekładnię napędową w wał silnika. Nie należy tego źle umiejscowić, ponieważ bez niego pompa nie będzie się poruszać.

8. 8. Można teraz odkręcić trzy długie śruby mocujące pokrywę końcową do silnika, a następnie zdjąć pokrywę końcową. Należy pamiętać, że jeśli nie usunięto małego sworznia (70), nie można przeciągnąć wału przez pokrywę.

9. Zamontować pokrywę na nowym, krótkim silniku.

10. Włożyć sworzeń (70) w szczelinę wału silnika i zamontować przekładnię napędową.

11. Zamontować górny wałek przekładni, przekładnię i płytę pompy. Upewnić się, że dwa owalne O-ringi są nadal osadzone w swoich rowkach.

12. 12. Przymocować zespół silnika do wspornika pompy za pomocą 6 śrub. Należy uważać, aby nie dokręcić zbyt mocno śrub, ponieważ spowoduje to zakleszczenie się pompy. Normalny moment obrotowy wynosi 12 - 14 funtów.

13. Zamontować zespół pompy i silnika na rozłupywarce do bali. Upewnić się, że dwa O-ringi w górnej części pompy są prawidłowo osadzone przed montażem zespołu.

Jeśli po zamontowaniu silnik elektryczny obraca się, ale pompa nie działa, prawdopodobną przyczyną jest to, że sworzeń nie został zamontowany w wale napędowym silnika i dlatego przekładnia nie jest napędzana.

Jeśli silnik nie obraca się po zamontowaniu, 6 śrub jest najprawdopodobniej zbyt mocno dokręconych. Cofnąć każdą śrubę o jedną czwartą obrotu i spróbować ponownie.

 

Top