• 13 kwietnia 2021

Makita to najbardziej znany producent elektronarzędzi, takich jak wiertarki, wkrętarki, ale w swojej ofercie ma wiele inny urządzeń. Rynek rządzi się swoimi prawami, konkurencja jest duża, więc inne marki podszywają się pod firmę Makita. Produkują podobne narzędzia, które pozornie wyglądają jak oryginał. Niestety osoby, które nie mają wiedzy na temat tego typu urządzeń, często padają ofiarą oszustów i kupują podrabiany sprzęt. Z reguły targi czy bazary posiadają szeroką ofertę fałszywego sprzętu, który jest proponowany przez sprzedawców w atrakcyjnych cenach. Na co zwracać uwagę podczas kupna, żeby nie wpaść w pułapkę nieoryginalnego produktu?

Jakie są różnice między podróbką a oryginalnym sprzętem marki Makita?

Pierwsze, co powinno zwrócić naszą uwagę, to pisownia nazwy marki. Prawidłowo Makita jest pisana przez jedno „i”. W przypadku podróbek może zdarzyć się pomyłka w postaci literówki i wówczas będzie napisane “Makiita”. Gołym okiem widać, że coś jest nie tak i to powinno zaniepokoić nas na samym wstępie.

Dalej zgłębiając temat nazwy - oryginalne opakowania Makity mają wygrawerowany napis na urządzeniu oraz walizce do przechowywania sprzętu. Fałszywki zazwyczaj posiadają przyklejony napis w formie naklejki, który bardzo łatwo uszkodzić. Wystarczy dobrze potrzeć palcem i defekt od razu jest widoczny. Dodatkowo często się zdarza, że naklejka z napisem jest przyklejona nierówno, więc mankament szybko rzuca się w oczy. Wraz z zakupem wiertarki, otrzymujemy skrzynkę do przechowywania narzędzi. Warto przyjrzeć się jak wykonana jest walizka. Oryginalne opakowanie jest równe i każdy element idealnie pasuje do innego. Podróbka bardzo często zrobiona jest w sposób niedbały, krzywo wycięta, przez co wszystkie części odbiegają od siebie i nie komponują się w jedną całość.

Kolorystyka to kolejny czynnik decydujący o tym, czy dany produkt jest fałszywy, czy oryginalny. Zbyt mocne kolory, za bardzo odmienne, wyblakłe - powinny zapalić czerwoną lampkę w naszej głowie pod hasłem „Coś jest nie tak”. Koniecznie trzeba sprawdzić, w jaki sposób działa urządzenie. Właściwy wiertarki Makity działają bez zarzutu, natomiast podróbki nieco gorzej. Zdarza się, że w przypadku uruchomienia głowica obraca się krzywo. To kolejny powód, który wymaga przemyślenia czy proponowany sprzęt, jest rzeczywiście oryginalny? Szukasz w 100% pewnych i oryginalnych sprzętów Makita ? Sprawdź ofertę sklepu e-metal.pl >>

Jak pracować ze sprzętem marki Makita?

Pozostając nadal w temacie pracy urządzenia. Obroty głowicy bardzo łatwo zatrzymać samodzielnie ręką, gdy mamy do czynienia z fałszywym produktem. Oryginalny sprzęt nie ma prawa zatrzymać się w taki sposób.

Ponadto oryginalne produkty posiadają nalepki ze specyfikacją oraz parametrami. Podróbki takich naklejek nie mają. Przyciski mogą znajdować się w innym miejscu niż w przypadku właściwego urządzenia. Na to też trzeba zwrócić uwagę. Trzeba być bardzo uważnym podczas kupna tego rodzaju sprzętu. Nie mając pojęcia, czym się kierować w trakcie zakupu. Warto wziąć osobę, która ma o tym jakiekolwiek pojęcie. Innym rozwiązaniem jest wydrukowanie oryginalnego urządzenia i porównanie z tym, które zamierzamy kupić. Najprostszym rozwiązaniem w kolei jest udanie się do porządnego marketu budowlanego – tam doradcy pomogą nam wybrać sprzęt zgodnie z oczekiwaniami. Bazary i targi omijamy szerokim łukiem.

 

Top