• 27 listopada 2020

Jak zapewne już wiesz, rozpalanie drewna jest niezbędnym elementem do rozpoczęcia skutecznego ognia. Głównym zadaniem rozpałki jest spalenie głównego źródła opału (drewna) i zapewnienie, że ogień będzie kontynuowany po jego rozpoczęciu.

Jeśli już rozłupałeś i przyprawiłeś swoje kłody gotowe do palnika na zimę, to prawdopodobnie chcesz rozłupać swoje kłody również wcześniej. Ostatnią rzeczą, którą chcielibyście Państwo robić, jest ślizganie się po śniegu na zewnątrz w poszukiwaniu odpowiedniej rozpałki. Na szczęście dla Ciebie, nauczymy Cię najlepszych sposobów łatwego rozpalania i najlepszego drewna do wykorzystania.

Jakie drewno jest najlepsze do rozpalania?
Ogólnie rzecz biorąc, suche drewno miękkie jest najlepszym rodzajem drewna do rozpalania. Sosna lub cedr są jednymi z najlepszych do rozpalania drewna, ponieważ ze względu na ich żywiczny i włóknisty charakter łatwo się zapalają.

Torba siatkowa z kłódek, Worek rozpałkowy, Rozpałka do drewna
Będziesz również chciał różnych rozmiarów rozpałki. Małe kawałki rozpałki wypalą się bardzo szybko, dobrze jest mieć asortyment w różnych rozmiarach, aby dodać do ognia w trakcie jego trwania.

Jak rozłupać drewno na rozpałkę
Istnieje wiele różnych narzędzi i metod, których można użyć do rozdzielenia rozpałki. Możesz zdecydować się na rozłupywanie siekierą lub zdecydować się na narzędzie lub maszynę, która specjalizuje się w rozłupywaniu podpałek.

Nasza oferta ręcznych i elektrycznych rozłupywarki do drewna jest w stanie wykonać efektywne zadania związane z rozłupywaniem drewna na rozpałkę, zapewniając jednocześnie niezwykle użyteczne i efektywne czasowo funkcje rozłupywania drewna. Wystarczy kilka sekund, aby rozłupać opał z twardego drewna na palniku do drewna, nie powodując przy tym bólu ciała ani bólu.

Każda z naszych rozłupywarki do bali DuoCut® jest w stanie efektywnie rozłupać drewno, wystarczy wykorzystać funkcję blokady siłownika rozłupywarki do ustawienia ostrza popychacza na niewielkiej odległości, a następnie związać drewno elastyczną taśmą lub taśmą typu sellotape, aby rozłupać je na małe kliny. Obejrzyj film poniżej, aby zobaczyć demonstrację tej techniki.

Użycie elektrycznej łuparki
Jak podzielić rozpałkę za pomocą łuparki
Nie wszystkie rozgałęźniki elektryczne są w stanie skutecznie wykonać to zadanie. Ważnym elementem skutecznego rozpalania rozłupywania jest zastosowanie łopatki do drewna i ogranicznika tłokowego. Siłownik umożliwia ustawienie siłownika dalej do przodu, co oznacza, że nie trzeba czekać cały czas na rozłupanie drewna.

Ostrze duokutowe również skraca ten proces poprzez jednoczesne rozdzielenie rozpałki z obu stron.

Jeśli chcesz zapoznać się z tańszą lub ręczną opcją rozłupywania kłód na rozpałkę, zajrzyj do naszej inteligentnej rozłupywarki.

Użycie ręcznego rozdzielacza kłód

 

Top