• 20 maja 2022

To normalne zjawisko, że opony samochodowe stopniowo tracą powietrze. Trzeba je wtedy regularnie pompować. Zawsze idziesz na stację benzynową lub pompę benzynową, aby uzupełnić paliwo w samochodzie lub rowerze. Jeśli wiesz, jak włożyć powietrze do opon na stacji benzynowej, to nie musisz płacić dodatkowych pieniędzy w komercyjnym garażu, aby włożyć powietrze do opon. Dlatego jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc.

Choć pompowanie opon jest powszechną pracą konserwacyjną wśród właścicieli samochodów, rzeczywistość jest taka, że większość ludzi nie wie, jak prawidłowo napompować opony na stacji benzynowej lub na pompie benzynowej. Niektóre z nich powodują, że nadmiernie napompować, a inni sprawiają, że to niepochlebne, podczas gdy oba są niebezpieczne i kosztowne w dłuższej perspektywie.

Streszczenie artykułu

  • Jak używać pompki na stacji benzynowej i pompować opony?
    • Zalety napełniania opon powietrzem na stacji benzynowej
  • Często zadawane pytania: Jak nalać powietrza do opon na stacji benzynowej?
    • Mam nadzieję, że teraz możesz napompować opony na stacji benzynowej

Jak używać pompki do powietrza na stacji benzynowej i pompować opony?

Umieszczanie powietrza w oponach na stacji benzynowej jest jednym z najszybszych i bezpiecznych sposobów, ponieważ wcześniej obejmuje cały niezbędny, a także ratuje narzędzia. Co najważniejsze, jest to opcja ekonomiczna, a stację benzynową można znaleźć niemal na każdym rogu.

W tym artykule omówimy każdy krok dogłębnie, aby właściciel samochodu mógł go łatwo przestrzegać i zapewnić prawidłowo napompowaną oponę. Ponadto podzielimy się kilkoma kluczowymi zaletami korzystania ze stacji benzynowej do pompowania opon, jak również kilkoma istotnymi informacjami. Do dzieła!

Jeśli nie wiesz, jak pompować opony samochodowe i rowerowe na stacji benzynowej, po prostu wykonaj poniższe kroki.

Znajdź kompresor powietrza

Po dotarciu na stację, pierwszym zadaniem jest zlokalizowanie kompresora powietrza. Zazwyczaj jest ona ustawiona daleko od pomp benzynowych. Rozejrzyj się po stacji, na pewno znajdziesz coś z napisem "Air" lub "Free air".

Zaparkuj samochód w pobliżu pompy

Po znalezieniu go, zaparkuj pojazd w pobliżu pompy powietrza. Pamiętaj; nie parkuj samochodu zbyt daleko od pompy, ponieważ może to spowodować problemy z dotarciem węża do opon. Poza tym, wyłączenie silnika nie jest konieczne.

Podnieś wylewkę

Niektóre stacje benzynowe mogą mieć dwie lub więcej wylewek na pompie powietrza, ale należy używać tylko jednej wylewki. Przed użyciem wylewki należy sprawdzić jej sprawność.

Włóż monety

Jeżeli stacja benzynowa posiada system wrzutowy na monety, należy włożyć ćwierćdolarówki. Jeśli nie ma, należy poprosić kasjera o ręczne włączenie pompy.

Ustawić PSI Rating

Pompa powinna mieć przycisk do ustawiania wartości PSI. Należy użyć tego przycisku i ustawić odpowiednie ciśnienie dla opony samochodu. Niektóre pompy powietrza ustawiają ciśnienie automatycznie, ponieważ są wyposażone w czujnik, który zapobiega nadmiernemu napompowaniu opony.

Zdjąć nakrętkę zaworu powietrza

Wziąć wąż z powietrzem do ręki i zdjąć kapturek z opony. Nakrętkę zaworu powietrza należy przechowywać w bezpiecznym miejscu, aby jej nie zgubić. Nakrętka zaworu powietrza jest bardzo ważna, ponieważ nie pozwala na przeciekanie powietrza podczas jazdy samochodem. Jeśli zaślepka jest uszkodzona, należy ją wymienić, co można znaleźć na stacji benzynowej.

Co więcej, jeśli nie wiesz, jak sprawdzić ciśnienie w oponie na stacji benzynowej, przeciągnięcie węża z powietrzem przez oponę dostarczy Ci danych.

Przyłóż końcówkę wylotu powietrza do zaworu

Przyłóż wylewkę nieco mocniej do zaworu powietrza, tak aby ściśle do niego przylegała. Gdy już to zrobisz, pozwól, aby powietrze samoczynnie popłynęło do opony.

Zdjąć końcówkę z zaworu powietrza

Gdy opona jest już wystarczająco napełniona powietrzem, należy wyjąć z niej wylewkę. Nawet jeśli w pompce znajduje się czujnik, zacznie on wydawać sygnały dźwiękowe, jeśli opona nabierze dużo powietrza. Jeśli tak się stanie, należy natychmiast wyjąć wylewkę i użyć metalowej igły, aby spuścić trochę powietrza. Na koniec należy z powrotem umieścić nakrętkę zaworu powietrza na swoim miejscu.

Sprawdź inne opony

Jeśli problem dotyczy jednej opony, należy sprawdzić, czy w drugiej nie ma za mało powietrza. Ważne jest, aby w obu oponach była taka sama ilość powietrza, aby zachować równowagę i stabilność. Jeśli pozostałe opony również wymagają uzupełnienia powietrza, należy powtórzyć tę samą procedurę.

Odwróć wylewkę

Po zakończeniu napełniania opon powietrzem, zabierz wylewkę z powrotem do pompki. Wsiądź do samochodu i sprawdź wskaźnik ciśnienia w oponach, ponieważ powinien się wyłączyć.

Zalety spuszczania powietrza z opon na stacji benzynowej

Możesz zabrać samochód do warsztatu, aby napełnić oponę odpowiednim ciśnieniem, ale będzie to kosztowało więcej czasu i pieniędzy. Jeśli więc właściciel nie ma zbyt wiele czasu i nie chce wydawać dużo, powinien udać się na stację benzynową. Pomimo innych powodów, należy udać się do stacji benzynowej są:

Kompresor powietrza

Chociaż sprężarka powietrza do garażu jest wielofunkcyjnym narzędziem potrzebnym do napełniania powietrza, wielu właścicieli samochodów nie ma go. Więc musieli udać się do najbliższej stacji benzynowej, która ma sprężarkę powietrza.

Dostępność

Stacja benzynowa jest praktycznie dostępna na każdym rogu i większość z nich ma pompę powietrza. Co więcej, niektóre stacje napełniają powietrzem za darmo lub kosztują trochę grosza. W stanach takich jak Kalifornia i Connecticut można korzystać z pomp powietrznych bez ponoszenia żadnych kosztów. I odwrotnie, w niektórych rejonach, aby korzystać z kompresora powietrza za darmo, trzeba kupić gaz.

Wielokrotne użycie

Właściciel samochodu może napełnić zarówno pompę, jak i zbiornik w jednym sklepie. Tak więc po udaniu się na stację benzynową w celu napełnienia zbiornika, należy sprawdzić oponę, aby móc natychmiast rozwiązać problem.

Kluczowa sprawa dotycząca ciśnienia powietrza

Wielu właścicieli samochodów nie zwraca wystarczającej uwagi na prawidłowe utrzymanie ciśnienia w oponach. Ale faktem jest, że utrzymanie właściwego ciśnienia powietrza w oponie może przynieść wiele korzyści. Na przykład:

  • Zapewnia lepsze osiągi opony
  • Pozwala na bezpieczną jazdę nawet w złych warunkach pogodowych
  • Zapewnia większą stabilność i precyzję kierowania
  • Zwiększa oszczędność paliwa.

Najczęściej zadawane pytania: Jak napompować opony na stacji benzynowej?

Czy mogę napompować opony na stacji benzynowej?

Opony samochodu można łatwo i szybko napompować na stacji benzynowej za pomocą pompki do powietrza. Należy jednak mieć przy sobie wskaźnik do opon, aby zapewnić precyzyjne napełnienie. Napompowanie opony z dokładnym ciśnieniem pomoże uchronić ją przed rozerwaniem.

Jak sprawdzić ciśnienie w oponie na stacji benzynowej?

Wystarczy zdjąć nakrętkę zaworu powietrza z opony i przyłożyć wąż z powietrzem do opony. Następnie należy odczytać wskazania ciśnieniomierza, aby sprawdzić poziom PSI w oponie.

Czy pompowanie opon na stacji benzynowej jest drogie?

Wielu właścicieli samochodów wybiera stację benzynową do napompowania opon, ponieważ jest to opłacalne. Niektóre stacje kosztują 50 centów za użycie kompresora powietrza, podczas gdy obsługa stacji oferuje włączenie urządzenia za darmo.

Czy ciśnienie 40 psi jest dobre dla opon?

Ciśnienie w normalnej oponie wynosi od 32 do 40 psi, gdy jest ona zimna. Dlatego przed napełnieniem opony sprawdź jej ciśnienie, a szczególnie możesz to zrobić wczesnym rankiem.

Mam nadzieję, że teraz będziesz mógł napompować opony na stacji benzynowej.

Mamy nadzieję, że teraz już wiesz, jak pompować opony na stacji benzynowej, co opisaliśmy krok po kroku. Należy jednak być bardziej ostrożnym, aby uniknąć przepompowania i niedopompowania, ponieważ oba te zjawiska mogą uszkodzić oponę. Kolejną ważną rzeczą jest to, że jeśli podczas jazdy zauważysz problem z powietrzem w oponie, nie pozwól, aby ten stan trwał nadal. Należy poszukać stacji benzynowej w pobliżu, aby napompować oponę, w przeciwnym razie może to spowodować pogorszenie osiągów całego pojazdu.

Top