• 31 maja 2024

ZIMA JEST TUTAJ, A TO OZNACZA, ŻE NADSZEDŁ CZAS, ABY ROZŁUPAĆ TROCHĘ DREWNA. WIĘC, DLACZEGO MIAŁBYŚ INWESTOWAĆ W ROZŁUPYWARKĘ DO DREWNA?
Łupaczki szybko przetwarzają drewno opałowe, oszczędzając Twoje plecy i czas. Łupaczki umożliwiają również cięcie kłód o podobnym rozmiarze, dzięki czemu układanie stosów drewna i spalanie jest o wiele bardziej efektywne. Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów łupiarek do drewna, więc dobrze jest zbadać swoje możliwości.

CZEGO MUSZĘ SZUKAĆ W ŁUPARCE?
Istnieje kilka bardzo ważnych czynników, które należy wziąć pod uwagę przed zakupem rozdzielacza do bali:

Rozłupywarki do pni są dostępne w wersjach elektrycznych, hydraulicznych (benzynowych) i hydraulicznych (3-punktowy układ zawieszenia).

WIĘC, KTÓRY SPLITTER JEST ODPOWIEDNI DO TEJ PRACY?
Elektryczne rozłupywarki do pni są na ogół tańsze od modeli hydraulicznych, jednak zazwyczaj mają połowę mocy maszyny hydraulicznej. Ze względu na ograniczoną moc, elektryczne łuparki do pni nie nadają się do cięcia twardego lub "zielonego" drewna. Jeśli szukasz możliwości rozłupywania twardego drewna, hydrauliczna rozłupywarka byłaby czymś więcej.

Podczas badań nad rozłupywarkami benzynowymi, patrząc na ocenę mocy konia i tonażu, decydują one o mocy maszyny. Natomiast o wydajności rozłupywarki z 3-punktowym podnośnikiem decyduje nie tylko moc i tonaż, ale także hydraulika ciągnika.

Jeśli Twój budżet może sobie pozwolić na rozdzielacz hydrauliczny, który byłby lepszy od rozdzielacza elektrycznego.

CZYNNIKI OPERACYJNE BĘDĄ DECYDOWAĆ O RODZAJU ZAKUPIONEGO SPLITTERA
Przed zakupem rozłupywarki zastanów się, czy chcesz rozłupać drewno w szopie lub na odludziu? czy posiadasz ciągnik, z hydrauliką? czy będziesz wykonywał lekkie prace w pobliżu domu? Te czynniki zadecydują o tym, jaki typ rozłupywarki zakupisz. Jeśli posiadasz ciągnik z hydrauliką możesz rozważyć model z 3-punktowym układem zawieszenia. Jeśli wykonujesz lekkie prace blisko domu, odpowiedni może być splitter elektryczny - pamiętaj, że będziesz potrzebował gniazdka elektrycznego! Jeśli chciałbyś zainwestować w maszynę o najlepszej wydajności rozłupywania i dostępie do drewna, najlepszym rozwiązaniem byłaby rozłupywarka benzynowa lub z 3-punktowym zawieszeniem.

WEŹ POD UWAGĘ SWOJE BEZPIECZEŃSTWO I BĄDŹ OSTROŻNY Z FAŁSZYWYMI OCENAMI SPLITTERA
Jedną z tendencji na rynku australijskim jest to, że niektóre urządzenia do rozłupywania kłód są zawyżone pod względem zdolności do rozłupywania. Ich oceny po prostu nie są zgodne z ich wynikami. Najważniejsze jest tu trzymanie się marki, która jest zgodna z WorkCover i stosuje się do australijskich norm bezpieczeństwa.

Przy wszystkich zakupach maszyn należy upewnić się, że produkt jest zgodny z obowiązującymi normami australijskimi. Nie należy zakładać, że produkt jest zgodny z australijskimi normami, ponieważ jest on sprzedawany w Australii. Zadaj pytanie, jeśli sprzedawca lub producent nie może udowodnić, że jest zgodny, ponownie rozważyć swój zakup.

Dotyczy to w szczególności każdej maszyny, która korzysta z wałka przekaźnikowego. Zawsze pytaj, czy wałek jest zgodny z WorkCover, gdyż wiele wałków sprzedawanych na rynku australijskim nie jest takich, zwłaszcza wałki produkowane w Chinach.

Zapewnienie bezpiecznego miejsca pracy i bezpiecznego środowiska pracy pracowników jest niezwykle ważne. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości związane z bezpieczeństwem swojego miejsca pracy, zapoznaj się z witryną internetową Work Cover: http://www.workcover.nsw.gov.au.

ŁATWA OBSŁUGA - CZY MOŻNA DZIELIĆ KŁODY W PIONIE I W POZIOMIE?
Wiele hydraulicznych rozłupywarki do bali oferuje możliwość pracy w poziomie i w pionie. Jest to szczególnie przydatne w przypadku dużych bali, z rozłupywarką w pozycji pionowej, można oszczędzić plecy przed podniesieniem ciężkiego bala na rozłupywarkę, dając możliwość po prostu wcisnąć bal na miejsce. Niektóre rozłupywarki dostępne na rynku oferują również przystawkę "X-Wedge" do rozłupywania w czterech kierunkach. Idealne do rozłupywania.

UPEWNIJ SIĘ, ŻE MASZ WSPARCIE
Wybierając rozłupywarkę do bali, powinieneś być w stanie znaleźć maszynę wysokiej jakości w konkurencyjnej cenie. Upewnij się, że dostawca jest w stanie udzielić odpowiedniej gwarancji. Zapytaj dostawcę, czy producent lub importer ma w magazynie części, które mogą być łatwo dostępne. Sprawdź, jak długo producent lub importer sprzedaje rozłupywarki do bali, chcesz się upewnić, że firma będzie nadal istnieć, jeśli masz jakieś problemy w przyszłości.

Maszyny należy zawsze kupować u renomowanego lokalnego dealera maszyn. W ten sposób można mieć pewność, że produkt będzie miał odpowiednią gwarancję, a w razie potrzeby także kopię zapasową i wsparcie techniczne.

ZAPYTAJ W MASZYNACH ROLNICZYCH CROSS SOUTH O ROZŁUPYWARKI DO KŁÓD
Southern Cross Ag Machinery oferuje w swoim asortymencie maszyn rolniczych zarówno model z trzypunktowym układem zawieszenia jak i benzynową rozłupywarką do pni. Dzięki dużej sieci dilerów możemy zapewnić wszelką fachową pomoc i wsparcie, którego potrzebujesz. Zadzwoń do nas lub skontaktuj się z nami, aby omówić swoje potrzeby z naszymi specjalistami.

 

Top